Със световен рекорд изпрати годината федерацията на глухите спортисти

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

4480
на 21.12.2015

Българската спортна федерация за глухи награди всички призьори от Световни и Европейски първенства, които взеха медали през 2015 година. На тържеството бяха отличени Елена Узунова, която през юли месец стана Европейска шампионка по лека атлетика в дисциплината хвърляне на копие. На първенството в Полша Узунова постигна и световен рекорд с 47.23 метра.

Двойката ни златни медалисти от Световното първенство по бадминтон в София Гергана Баръмова (спечелила от първеството 1 бронз, индивидуално) и Силвия Бозева, носителят на златен медал от Европейското по борба в Ереван Панайот Димитров и много други състезатели качили се на почетната стълбичка от официални първенства за спортисти с увреден слух през годината. Най –много медали за България донесоха борците, които се завърнаха от Армения с общо 20 медала, а от Европейското по джудо Атанас Иванов и Благой Поповчев спечелиха бронзовите отличия.

Спортната федерация на глухите спортисти осигурява подготовка и участие в няколко вида спорт- лека атлетика, бадминтон, борба, волейбол, джудо, карате, плуване и футзал. „ Благодаря ви за чудесното представяне през годината. Целта ,която си бяхме поставили за спечелване на медали почти я изпълнихме, но имайки предвид сериозната конкуренция в различните спортове изпращаме успешна година.

През 2016-та ще бъдем домакини на Световното първенство по лека атлетика в Стара Загора и трябва да се представим на отлично ниво. Ние като федерация ще направим всичко необходимо това да се случи в организационен план, а състезателите и техните треньори ще продължат да се подотвят в професионални условия, както досега. Благодарности за подкрепата на всички, които бяха с нас през годината и на Министерството на спорта”, сподели председателят на БСФГ Николай Николов. На церемония бяха наградени и треньорите на състезателите като почетни плакети получиха: Денислав Чамишки и Светослав Миленков (борба), Анета Янева и Румяна Иванова (бадминтон), Иван Стойков (лека атлетика) и Калоян Колев (джудо).

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)