Тежък провал за "червените дяволи"

31286
на 22.10.2017
Тежък провал за червените дяволи

Манчестър Юнайтед претърпя изненадващо поражение при гостуването си на Хъдърсфийлд с 1:2 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" играха колебливо в защита и не създадоха достатъчно положения в нападение, за да компенсират. "Териерите" водиха с 2:0 на полувремето и с много добра игра в отбрана успяха да задържат резултата в своя полза до края на мача.

Резултатът беше открит от Аарън Мой в 28-ата минута. Хуан Мата изгуби топката в центъра на терена и голмайсторът напредна с нея в крака. След това Мой направи допълнение на избита топка от Давид Де Хея, за да открие, пише "Новспорт".

Новаците стигнаха до втори гол в 33-ата минута. Вратарят Льосл прати топка напред и тя беше пропусната от Виктор Линдельоф. Лорент Депортър се възползва и отбеляза. Шведският бранител влезе по неволя на терена заради контузия на Фил Джоунс.

Юнайтед продължи да играе колебливо и през второто полувреме. Едно от най-добрите положения се откри пред Андер Ерера, който стреля с глава, но датският страж на домакините спаси. Все пак резервата Маркъс Рашфорд вкара в 78-ата минута. Лукаку центрира от тъча, за да асистира на колегата си.

Поражението оставя Манчестър Юнайтед на втора позиция на 5 точки от Манчестър Сити. Хъдърсфийлд се изкачи до 10-то място с 12 точки.

Манчестър Сити не сгреши при домакинството си на Бърнли - победа с 3:0. Точни за "гражданите" бяха Серхио Агуеро от дузпа в 30-ата минута, Николас Отаменди в 73-ата и Лерой Сане в 75-ата.

СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО) СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО)