Титанични битки в 1/2-финалите на Лига Европа! Радост за Атлетико Мадрид и Олимпик Марсилия

30674
на 04.05.2018

Епични сблъсъци в 1/2-финалите на Лига Европа. Атлетико Мадрид и Олимпик Марсилия ликуват във въпросната фаза на състезанието.

В срещи-реванши Атлетико прие Арсенал, а Залцбург домакинства на Олимпик Марсилия. Първите двубои завършиха при резултат 1:1 в Англия и 2:0 за Марсилия във Франция.

Мачът на Пиренеите се оказа последен за Арсен Венгер начело на "топчиите" в европейските клубни турнири. Атлетико надви с 1:0 "артилеристите" като домакин, гол на Диего Коща в 45-ата минута. Така с общ резултат 2:1 "дюшекчиите" се класират за големия финал в състезанието.

Хайдара пък реализира за Залцбург в 53-ата минута - 1:0 в двубоя в Австрия. Сар в 65-ата си вкара автогол - австрийците поведоха с 2:0 в реванша и изравниха общия резултат, огромни съмнения за засада във въпросната атака на Залцбург. До нови попадения в редовното време не се стигна, така отборите влязоха в продължения.

В 116-ата минута Пайе центрира остро от корнер, а Роландо засече топката и я прати във вратата, изключително важен гол за Олимпик Марсилия, претенции на домакините, за съдийска неточност при отсъждане на корнера. Малко по-късно Хайдара получи червен картон. Срещата в Австрия завърши при резултат 2:1 след продължения.

Така с общо 3:2 Олимпик Марсилия надвива Залцбург.

Финалът на надпреварата ще се проведе на 16 май в Лион. Очакванията са за колосална битка между грандовете Олимпик Марсилия и Атлетико Мадрид.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)