Титла номер 75! Рафа с феноменален рекорд, а Гришо...

12026
на 08.10.2017

Титла номер 75 за Рафаел Надал е факт,  след победа на Матадора с 6-2 6-1 над Ник Кирьос на финала на турнира в Пекин. Рафа  участва в четвъртия си финал в китайската столица и взе втората си титла от надпреварата, която е от категория ATП 500.

Рафаел отново бе на висота, както и в предишните си мачове през седмицата и не остави шансове на австралиеца, който имаше две победи в предишните им 4 двубоя, но днес бе просто спаринг-партньор на 16-кратния шампион в Шлема, акцентира "Тенис Кафе".

Кирьос достигна до точка за пробив още в уводния гейм на срещата, а след това отрази цели пет, преди да изравни за 1-1. Надал печелеше много по-лесно геймовете си и подлагаше на напрежение съперника, когато посрещаше. Това му осигури пробиви за 4-2 и 6-2, при какъвто резултат приключи първият сет.

Във втората част имаше възможности за пробиви във всеки един от първите четири гейма, но Матадора не се огъваше в своите подавания и продължаваше да тормози Кирьос на ретур. След маратонски гейм, в който Ник отрази поредните два брейкбола, форхенд уинър профуча край него и Надал поведе с 4-0, след което затвърди и втория пробив и краят на мача бе въпрос на минути.

Все пак Кирьос успя да запише почетен гейм и да избегне "геврека" – 1-6.

Припомняме, че в полуфиналите Рафа надви след тежка битка Григор Димитров с 2:1 сета. Двамата изиграха може би най-зрелищния мач в турнира, а отпорът, който Гришо даде в срещата е доказателство за сериозната класа на българския тенисист. Предстои Мастърс в Шанхай, шансовете на Димитров да зарадва феновете си с нови добри игри са повече от добри.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Абсурдите продължават - взеха главата на Росен Желязков ден преди края на парламента (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Абсурдите продължават - взеха главата на Росен Желязков ден преди края на парламента (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)