Титулярите на Динамо (Киев) надвиха резервите на Шахтьор в зрелищно дерби

4707
на 27.05.2017

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

В мач от 31-ия кръг на украинското първенство Динамо (Киев) победи с 3:2 като гост Шахтьор (Донецк). В герой за столичния гранд се превърна звездата на тима Андрий Ярмоленко, който отбеляза два от головете. Шахтьор отдавна си гарантира титлата и днес старши треньорът Пауло Фонсека си позволи да даде почивка на голяма част от титулярите, начело с бразилските звезди Тайсон, Бернард и Марлос. Въпреки поражението, отборът от Донецк води с цели 15 точки пред най-големия си съперник.

Двубоят се игра в Харков, а динамовци не искаха да пропуснат последния си шанс да донесат малко радост на феновете си. В средата на първото полувреме съставът на Серхий Ребров поведе с попадение на Денис Гармаш, но много скоро Алан Патрик изравни след пас на Факундо Ферейра.

В началото на втората част Сидорчук беше повален в наказателното поле на Шахтьор и Ярмоленко реализира дузпата. И този път символичните домакини отговориха мигновено - Алан Патрик изведе технично Дентиньо зад защитата и той матира Ковал за 2:2. Последната дума обаче принадлежеше на Ярмоленко, който завърши с гол хубава комбинация на Динамо в 72-ата минута и донесе победата на тима си.

Украинският национал вече е лидер при стрелците с 14 гола, изпреварвайки Факундо Ферейра, който остана с 13.

В последния кръг Динамо гостува на Черноморец (Одеса), а Шахтьор ще има за съперник Олександрия.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - ДИНАМО (КИЕВ) 2:3
0:1 Гармаш (20)
1:1 Патрик (23)
1:2 Ярмоленко (52) д.
2:2 Дентиньо (58)
2:3 Ярмоленко (72)