Тотнъм обърна Борусия (Д) и заслужи първото място (СНИМКИ)

7152
на 22.11.2017

Тотнъм обърна с 2:1 като гост Борусия (Дортмунд) и кръг преди края на борбата в група "Н" в Шампионската лига си осигури първото място в крайното класиране, при това в конкуренцията на европейския клубен първенец Реал Мадрид. "Шпорите" събраха 13 точки, а Реал е с 10 след разгромния успех с 6:0 над АПОЕЛ (Никозия). Белия балет обаче има по-лоши показатели в преките двубои с Тотнъм и ще финишира на втора позиция.

Поредният провал поставя под съмнение дори третото място за Борусия. Германският тим има само 2 точки в актива си, колкото и АПОЕЛ, а в последния кръг гостува на Реал на "Сантяго Бернабеу".

Борусия (Дортмунд) - Тотнъм

Срещу Тотнъм Борусия поведе с гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 31-ата минута, но през второто полувреме Хари Кейн и Сон Хюн-Мин донесоха напълно заслужената победа на гостите.

Двуноят на “Сигнал Идуна Парк” беше шанс за Борусия да прекъсне поредицата си от негативни резултати. “Жълто-черните” се намират в кошмарна форма и редуват слаби мачове не само в Шампионската лига, но и в Бундеслигата, предава Спортал. Тотнъм си гарантира място на осминафиналите, но имаше за цел да завърши на първа позиция в групата, пред Реал Мадрид. Това можеше да стане още днес, ако отборът беше победил в Дортмунд.

Наставникът на Борусия Петер Бос направи 4 промени в сравнение със състава, който не успя да вкара гол на АПОЕЛ (Никозия) в предишния кръг. на местата на Сократис, Йомер Топрак, Кристиан Пулишич и Максимилиан Филип се появиха Джереми Троян, Дан-Аксел Загаду, Марсел Шмелцер и Андрий Ярмоленко.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино пусна сред титулярите Серж Орие, Дани Роуз и Сон Хюн-Мин, като този път избра схема с четирима бранители. на върха на атаката отново беше Хари Кейн.

Срещата започна с ранен шанс за Сон, но кореецът беше блокиран от Загаду. В следващите минути домакините атакуваха повече, най-вече чрез Ярмоленко, но не създадоха никакви чисти положения. След четвърт час игра Марк Бартра беше на път да сгреши фатално, но съдията отсъди фаул в полза на домакините.

В 19-ата минута Ярмоленко намери по перфектен начин Обамеянг, но той направи непростим пропуск. Националът на Габон се реваншира десетина минути по-късно, когато отново получи хитро подаване от Ярмоленко и той простреля Юго Лорис от малкото наказателно поле.

До почивката само късметът спаси германците от изравнително попадение. Първо Кристиан Ериксен, а след това и Ерик Дайър отправиха опасни удари, но Роман Бюрки внимаваше.

В 49-ата минута Дани Роуз пресира Толян и топката попадна в Деле Али, който много добре изведе Кейн. Голмайсторът на “шпорите” отправи неособено силен, но достатъчно точен удар и изравни. Тотнъм атакуваше все по-опасно и в 57-ата минута Али шутира над вратата от изгодна позиция. Така се стигна до 76-ата минута, когато Деле Али се измъкна по левия фланг и намери Сон, а кореецът майсторски стреля в далечния ъгъл и изведе английския тим напред.

В края Ериксеон можеше да вкара и трети гол за Тотнъм, но прати топката в аут, а Бюрки спаси изстрел на резервата Фернандо Йоренте.

С шестте си гола от началото на груповата фаза Хари Кейн стана най-резултатният английски футболист в турнира от сезон 2003/04 насам. От началото на календарната година английският национал има 39 попадения в 38 официални мача.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - ТОТНЪМ 1:2 (1:0)
1:0 Обамеянг (31)