Трабзонспор, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби финала на турнира "Еврочалъндж"

Баскетбол

7720
на 26.04.2015
Трабзонспор, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби финала на турнира Еврочалъндж

Отборът на Трабзонспор, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби финала на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврочалъндж". Домакините на финалната четворка отстъпиха пред Нантер (Франция) с 63:64 (17:19, 11:18, 19:16, 16:11) точки. Трабзонспор изигра силна последна част и поведе с резултата след фаул на Иванов за 57:56 и удържа аванса си от точка до последната сирена, когато Терънс Кембъл вкара кош и донесе успеха на гостите. Иванов се отчете със 7 точки, 3 борби и 1 чадър за 16 минути като резерва. За Нантер Терънс Кембъл завърши с 15 точки. За домакините 16 точки реализира Дуайт Харди. В спора за третото място Ровинари (Румъния), който беше съперник на Лукойл Академик в груповата фаза, победи Скайлайнърс (Германия) с 83:80 точки след тройка на Джордън Уотсън 14 секунди преди края. За победителите Уотсън се отчете с 18 точки и 6 асистенции. Бившият играч на Ямбол Неманя Милошевич записа 8 точки и 10 борби. Войтман Йоханес беше много полезен за Скайлайнърс с 21 точки и 11 борби.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)