Трагичен Левски се сгромоляса в Стара Загора! Скандално съдийство довърши "сините"

31062
на 05.08.2017
Трагичен Левски се сгромоляса в Стара Загора! Скандално съдийство довърши сините

Отборът на Верея победи Левски с 2:0 на "Трейс Ареса" в Стара Загора. Още в третата минута Георги Андонов вкара страхотен гол във вратата на Божидар Митрев. Той получи топката от Елиаш да Силва, който изпревари Димитър Пиргов и свали топката с гърди към седмицата на домакините, последният пък просто не остави шансове на Митрев, след като прати топката в горния десен ъгъл. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като при подаването на Мехди Фенуш с глава към Елиаш бразилецът бе в положение на засада.

В 16-ата минута Енчев изби топката пред Вутов, който чакаше центриране на Прохазка. Хубава атака на домакините в 29-ата минута доведе до втори гол във вратата на Митрев. Елиаш пусна топката между краката на Ангелов, като изведе Бенгюлзов, който не пропусна и удвои.

Десет минути по-късно чист гол бе отменен на Димитър Пиргов заради несъществуваща засада. Централният бранител прати топката в мрежата. Преди това Георги Аргилашки с отличен рефлекс изби удар на Прохазка в горната греда, а бранителят бе най-бърз и реализира, но попадението му отменено несправедливо, тъй като бе покрит от защитата.

На почивката Жуниор Мапуку влезе на мястото на Рошу. "Сините" започнаха да атакуват повече, като се опитваха да пробият защитата на Верея по крилата. Обертан няколко пъти центрира, Цветкович също, но голови положения и точни удари не се стигна.

Станислав Иванов и Франсис Нар също влязоха в 66-ата минута, като замениха Обертан и Вутов, но Левски продължи да атакува, но без идея как да вкара гол.

Седем минути преди края Димитър Пиргов бе изгонен. Бранителят получи втори жълт картон за нарушение срещу Фенуш, което още повече усложни ситуацията на гостите.

Новата звезда на Левски Габриел Обертан дебютира като титуляр за "сините". Именно това е единствената промяна в стартовите 11 от успеха с 2:0 над Витоша (Бистрица). Бившият играч на Манчестър Юнайтед смени Васил Панайотов. Столичани не са водени от Николай Митов, а от асистента му Асен Букарев, след което от понеделник Делио Роси ще стане треньор. Атаката се води от Серджиу Буш, а Жуниор Мапуку отново е резерва.