Три титли и седем медала за българските борци на турнира Петко Сираков - Иван Илиев

Други спортове

3576
на 06.03.2015

Три титли спечелиха българските борци в първия ден на международния турнир по борба за младежи и девойки ДПетко Сираков - Иван ИлиевФ, който се провежда в столичната зала ДУниверсиадаФ. Калоян Колев триумфира в категория до 97 кг. на свободния стил, след като на финала победи финландеца Йере Хейно с 5:0. В същата категория Стефан Георгиев взе бронз. С титла се окичи и Йоан Димитров при 80-килограмовите на класическия стил.

В решителната битка националът победи инфарктно турчина Доган Акташ с 8:7, като в последните секунди му приложи раменно хвърляне за победните 4 точки. При девойките Евелина Николова стана първа в кат. до 55 кг. В същата категория Биляна Дудова е трета. Още два сребърни медала взеха националите ни днес. При 74-килограмовите Енгин Исмаил остана втори в свободния стил. На финала той отстъпи пред грузинеца Тарзан Масурадзе с 8:10. В последните секунди нашият борец тръгна да стопява разликата, но времето нему стигна и така завърши със сребро. Втори остана и Халил Атанасов в кат. до 66 кг. на класическия стил, който на финала падна с технически туш от турчина Енес Басар. Националите ни взеха и още 5 бронзови медала - Стефан Георгиев (97 кг, св. стил), Пепа Димитрова (53 кг), Биляна Дудова (55 кг), Микяй Измирлийски (66 кг, кл. стил), Радослав Георгиев (130, кл. стил). Утре турнирът продължава от 9 часа.

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)