Трудно начало! Григор Димитров стартира успешно участието си на турнира във Вашингтон

9980
на 03.08.2017

Григор Димитров се класира за осминафиналите на туринра от сериите „Мастърс 500“ във Вашингтон, съобщава сайтът на състезанието.

В мач от втория кръг на турнира, който за българина бе първи в състезанието на твърда настилка, Димитров, който е поставен под №4 в схемата, победи трудно 41-ия в света Кайл Едмънд от Великобритания със 7:5, 4:6, 6:3. Мачът продължи 2 часа и 21 минути.

Двубоят започна равностойно, като Димитров, който е 11-и в световната ранглиста в момента, успя да стигне до пробив в подаването на съперника си в самия край на частта, като спечели сета със 7:5.

Във втория сет 22-годишният Едмънт направи ранен пробив в подаването на Димитров, който българинът така и не успя да върне.

Така се стигна до решителен, трети сет, в който българинът показа класата си и победи.

Двубоят бе първи при професионалистите между двамата тенисисти.

За място на четвъртфиналите Димитров ще играе с победителя от мача между  14-ия поставен Стив Джонсън от Съединените щати и Данил Медведев от Русия.