Тъжно сбогуване за Ибра, Швеция напуска Евро 2016

ГОРЕЩО

9460
на 22.06.2016

Швеция загуби с 0:1 от Белгия в последен мач от група "Е" на Евро 2016 и отпадна от първенството. "Тре кронур" се нуждаеха само и единствено от победа, за да продължат на осминафиналите, но надеждите им бяха попарени от гол на Раджа Наинголан в 84-ата минута. По този начин шведите останаха на последно място в групата си, а останалите три тима - Белгия, Ейре и Италия продължиха напред.

Двубоят днес се превърна в лебедовата песен на Златан Ибрахимович в националния отбор. Звездата на скандинавците предварително бе обявил, че след края на първенството се оттегля от международния футбол. Това означава, че той няма да играе срещу България в предстоящите световни квалификации.

Шведите се представиха слабо в първите си два мача. На старта те едва измъкнаха точка от Ейре, а след това отстъпиха с 0:1 на Италия. Днес селекционерът Ерик Хамрен заложи отново на схемата 4-4-2, като атаката се водеше от Златан Ибрахимович и Маркус Берг, а по крилата им помагаха Емил Форсберг и Себастиан Ларсон.

Белгия показа класа с победата си с 3:0 срещу Ейре, след като преди това отстъпи на Италия. "Червените дяволи" са сред скритите фаворити на първенството и трябваше да го демонстрират и срещу Швеция. Наставникът на тима Марк Вилмотс направи само една промяна в състава в сравнение с успеха срещу Ейре - на мястото на Муса Дембеле в средата на терена се появи Раджа Наинголан. На върха на атаката на белгийците бе Ромелу Лукаку, а по двата фланга действаха Яник Ферейра Караско и Еден Азар.

Началото на мача беше двуостро, с интересни атаки и към двете врати. Шведите показаха, че когато решат да атакуват, могат да създадат много неприятности на съперниците си. Аксел Витсел отправи първия опасен удар, но той мина над гредата. Малко по-късно Швеция можеше да открие резултата, но Берг направи непростим пропуск. Нападателят се озова на перфектна позиция, но от десетина метра стреля право в Тибо Куртоа.

Следващата добра ситуация се откри пред Лукаку, който стреля силно, но неточно. Витсел също се размина с гола. Белгийците доминираха в тези минути, но контрите на Швеция не бяха никак безопасни.

В 22-ата минута белгийски бранител в последния момент изчисти топката, която беше насочена към Ибрахимович. Звездата на скандинавците бе много внимателно пазен, но пък това даваше възможност на съотборниците му да действат по-свободно. В 25-ата минута Де Бройне отправи силен удар след пас Азар, но Андреас Исаксон спаси.

Ибрахимович отправи първия си удар в 27-ата минута, но той излезе в аут.
Швеция - Белгия 0:1

0:1 Наинголан (84)
ШВЕЦИЯ: Исаксон, Йохансон, Гранквист, Олсон, Форсберг, Ларсон, Екдал, Калстрьом, Линдельоф, Берг, Ибрахимович

БЕЛГИЯ: Куртоа, Мюние, Вермален, Алдервейрелд, Вертонген, Витсел, Наинголан, Де Бройне, Караско, Азар, Лукаку

Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ