Ужас! Хакери атакуват фирмата ми! Как да се предпазя?

Технологии

Ужас! Хакери атакуват фирмата ми! Как да се предпазя?

8946
на 27.08.2014
Ужас! Хакери атакуват фирмата ми! Как да се предпазя?
Автор:   ПИК

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Пробивите в сигурността на данните са били винаги страшни за потребителите. Неведнъж се е случвало да има кражба на информация за потребителски данни от уж добре защитените сървъри на някоя голяма компания и широката публика като че ли вече не вярва на обещанията за защита и надежност.

препоръчано

Проблемът е, че потребителите ще продължават да ползват онлайн услуги и очевидно компанията, която успеe да задържи доверието им ще спечели. Това означава, че предпазването от пробив в сигурността трябва да се превърне в цел номер едно за собствениците на бизнес.

Проблемът е, че никога не може да сме сигурни дали няма да бъдем следващата жертва на хакерите. Ако една голяма компания с десетки служители по сигурността не може да поддържа сигурността на информацията на своите клиенти, как могат клиентите да й се доверяват?

В случая по-потърпевши са малките компании, които едва ли биха имали втори шанс да получат доверие след евентуален пробив, тъй като потребителите просто ще потърсят „големите“ с надеждата, че там ще бъдат по-защитени ако и да знаят и за техните „издънки“.

Затова от Engadget ни предлагат 4 стъпки за предпазване от пробив в сигурността за собствениците на малък бизнес.

1. Защитете системата си с платен софтуер за антивирусна защита

Няма значение дали става дума за домашния ви компютър или за фирмената мрежа. Има основни процедури за сигурност, които трябва да се следват. Номер едно е актуален софтуер за защита от вируси. Последното нещо, което искате е да се заразите с троянски кон или килогър. Тук е добре да знаете, че безплатният софтуер за сигурност е обикновено само за некомерсиална употреба. Microsoft Security Essentials е изключение, но той не дава най-добрите резултати във вирусните тестове.

Това означава, че трябва да си закупите добър антивирусен софтуер. Това е нещо, за което не трябва да се скъпите. Разходите сега може да предотвратят скъпоструващи грешки по-късно. Платената програма, с най-големите награди за миналата година е Kaspersky, която има версия и за Mac. Други програми, които получиха високи оценки са Avast, AVG, Bitdefender и F-Secure.

В допълнение към софтуера за сигурност, трябва да актуализирате редовно компютърните си програми. Много бизнес сървъри са били хакнати тъй като са работели със стар софтуер, така че инсталирайте по график Windows актуализациите.

2. Създайте политика за използване на силни пароли

Уверете се, че имате силни пароли и въпроси за проверка на самоличността. Те трябва да са уникални за всеки акаунт и компютър. Ако се притеснявате, че забравяте пароли, използвайте локален мениджър за управление на паролите. Не забравяйте и, че промяната на паролите е особено важна. Използването на системи на трети страни с администраторска парола по подразбиране е покана за хакерите да проникнат в сървърите ви.

3. Изолирайте финансовата информация от клиентските компютри

Вие, или ваш служител може да отворите грешен имейл или да посетите грешен сайт и преди да се усетите, компютърът ви ще бъде заразен. Разбира се, не можете постоянно да се опитвате да предвиждате всяка заплаха, така че е добре да помислите да сведете до минимум въздействието на евентуални заплахи. Затова е препоръчително да създадете втори компютър за счетоводство и финанси. Не е необходимо това да бъде от най-съвременните машини, но е важно да има необходимия софтуер.

Смисълът на този компютър е, че той ще е отделен само за финансови въпроси, а няма да го използвате редовно за електронна поща или сърфиране в Интернет. На него ще се инсталира счетоводната ви програма и ще се съхраняват записите на клиентите ви. От него ще можете да посещавате и банковия си сайт. По този начин другите ви компютри няма да имат вашата финансова информация и дори и да има пробив на хакери няма да имате сериозни загуби.

А за да не дадете никакъв шанс на кибер престъпниците трябва да поставите този „финансов“ компютър в отделна мрежа от другите компютри, тъй като много вируси могат да започнат атаки срещу компютрите в мрежата.

4. Подсигурете комуникацията

Трудно е да се управлява бизнес, който трябва да съхранява поверителна информация за клиентите си, защото може да застрашите конфиденциалността им без да го осъзнавате. В много страни е забранено да се изпраща поверителна информация по имейл, така че и вие не го правете, тъй като има основания за това. Подсигуряването на комуникацията не е лесна задача, но след като сте се решили да правите бизнес е наложително да помислите за това. Затова ако нямате достатъчно ресурси трябва да организирате доставка на кореспонденцията лице в лице.

Източник: Digital.bg

Следвайте ПИК в Телеграм и Туитър

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
ПИК TV x
Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО) Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО)
ново
Днес: 163
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК