Уилямс взе още една "Серина победа" и вече е в трети кръг

6226
на 03.09.2015
Уилямс взе още една Серина победа и вече е в трети кръг

Серина Уилямс взе пореден мач, в ойто потегли слабо, правеше ужасно много грешки, но въпреки това остана непоклатима психически и се справи със съперничката си. Напоследък доста често наблюдаваме подобно развитие на двубоите на световната №1, за което в Синсинати дори се роди термина "Серина победа", а във втори кръг на US Open жертвата беше Кики Бертенс, която преглътна поражение с 6-7(5) 3-6.

Уилямс изигра началните минути по добре познатата формула с много мощ и малко точност. Първият сервис на американката не фукционираше добре и тя направи цели 4 двойни грешки за първите 6 гейма, а броят на непредизвиканите от ракетата на шампионката в Ню Йорк достигна 15. Именно комбинация от тези два фактора даде аванс от 0-40 на Бертенс при 1-1 гейма и тя се възползва от третия си шанс с форхенд уинър.

На практика, това беше първия сериозен игрови тест за Уилямс на тазгодишния US Open, защото тя се задържа едва 27 минути на корта в първия кръг преди Виталия Дятченко да се откаже заради травма. Уилямс все пак върна пробива за 5-5 и дори поведе в резултата с 6-5, макар че броят на двойните грешки вече достигна 8, а на непредизвиканите - цели 22.

В тайбрека Бертенс се откъсна с 4-0, само че допусна още един обрат и Серина получи сетпойнт при 6-5 след 58 минути, в които постоянно догонваше в резултата. Уилямс очаквано не успя да пласира ас, но пък форхендът ѝ се отклони от мрежата и стана невъзможен за достигане от холандката, която гневно хвърли ракетата си, защото явно осъзнаваше, че в този момент мачът се в изплъзна от ръцете ѝ.

Бертенс излезе далеч по-разколебана във втория сет и се самопроби на нула с двойна грешка за 1-2. Холандката веднага направи рибрейк, но отново загуби сервис гейма си и този път Серина затвърди за 4-2. Уилямс приключи двубоя с още един брейк за 6-3 и в следващия кръг очаква Бетани Матек-Сандс, която мина сгази Коко Вандевеге с 6-2 6-1.