Фамозен обрат изкачи Олимпик (Марсилия) в Топ 3 (СНИМКИ)

6713
на 02.10.2017

Олимпик Марсилия изигра най-силния си мач от началото на сезона и победи като гост Ница с 4:2 в последен двубой от 8-ия кръг на Лига 1. Марсилци губеха с 0:2, но още до почивката направиха пълен обрат, а в началото на второто полувреме вкараха и четвърти гол във вратата на "орлетата".

Марио Балотели и Жан Микаел Сери дадоха солиден аванс на Ница до 16-ата минута, но след това всичко се обърна с главата надолу за домакините. Лукас Окампос на два пъти и автогол на Пиер-Леес Мелу изведоха напред Марсилия, а Луис Густаво в 47-ата минута направи резултат 2:4. В 66-ата минута бразилският национал беше изгонен, но въпреки това съотборниците му удържаха победата и се настаниха на третото място в класирането.

Балотели откри в 4-ата минута с глава, засичайки центриране от корнер. Малко по-късно далечен Сери изненада Стив Манданда с шут извън наказателното поле и зарадва феновете на "Алианц Ривиера", предава Спортал.Отговорът на гостите не закъсня. В 26-ата минута Окампос върна едно попадение. Той се оказа непокрит в наказателното поле и отлбизо разстреля Йоан Кардинал.

В края на полувремето Марсилия изравни чрез автогол на Леес-Мелу, който в опит да изчисти прати топката в собствената си врата. В 44-ата минута Кардинал сбърка и Окампос с глава вкара втория си гол в мача.

Веднага след подновяването на играта марсилци отново ликуваха, този път след далечен шут на Луис Густаво. След червения картон на бразилеца в 66-ата минута гостите се прибраха в половината си. Интригата можеше да се върне в 82-ата минута, но Аласан Плеа пропусна дузпа.

Успехът прати ОМ на трето място в класирането с 16 точки, 6 по-малко от лидера Пари Сен Жермен. Ница е на 10-а позиция с 10 точки.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)