Фенове замерят терена с топки за тенис, Дортмунд бие за Купата

2871
на 09.02.2016

Борусия (Дортмунд) се класира на полуфиналите на Купата на Германия, след като се наложи с 3:1 над Щутгарт като гост.

Срещата бе белязана с протест от страна на феновете на "жълто-черните", които влязоха на стадиона в 20-ата минута, а пет по-късно започнаха да хвърлят на терена топки за тенис. Така те протестираха срещу високите цени на билетите за тази среща.

Мачът стартира с натиск на Борусия и още в 5-ата минута Обамеянг пусна остър пас успоредно на голлинията, топката стигна до Ройс на далечната греда и той отблизо успя да отбележи за 0:1.

Щутгарт обаче успя да се върне в мача в 20-ата минута, когато защитник блокира удар на Даниел Дидави, но кълбото се озова в краката на Руп, който с удар от границата на наказателното поле направи резултата 1:1.

В 31-ата минута обаче гостите си върнаха преднината в мача. Ройс пусна прекрасен пас на скорост за Обамеянг, който овладя между двама защитници и хладнокръвно реализира за 1:2.

През втората част Борусия даде инициативата на съперника и Щутгарт направи всичко възможно да се върне в мача, но нападателите на домакините така и не намериха пътя към гола. За сметка на това в 89-ата минута гостите организираха отлична контраатака, Обамеянг напредна в наказателното поле и подаде на непокрития Мхитарян, който вкара за крайното 1:3 и окончателно реши спора.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)