ФЕНОМЕНАЛНИ! Страхотна България разби олимпийския шампион във Варна (СНИМКИ)

Волейбол

27933
на 11.06.2017

Волейболистите от националния отбор на България записаха нова страхотна победа в Световната лига. Възпитаниците на Пламен Константинов надиграха олимпийските шампиони от Бразилия с 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:18) пред 5000 зрители в зала “Конгресна” на ДКС във Варна.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Успехът е трети за националите в тазгодишното издание на Лигата, след тези над Русия с 3:2 в Казан и над световните шампиони от Полша във Варна.
Националите изиграха най-силния си мач в турнира през този сезон след страхотна колективна игра матираха момчетата на Ренен Дел Зото.

Селекционерът на Бразилия Ренан Дел Зото даде почивка на част от титулярите си срещу България. Бруно Резенде остана сред резервите за сметка на Мурильо Радке.

България - Бразилия

“Селесао” поведе с 2:1, но националите записаха 2 поредни точки и поведоха с 3:2. Бразилия пак поведе с 4:3. Розалин Пенчев съумя да изравни резултата при 4:4. “Селесао” дръпна с 8:6 при първото техническо прекъсване. Рикардо Лукарели заби ас и Бразилия поведе с 9:6. Пламен Константинов веднага поиска прекъсване за България. Цветан Соколов атакува на бразилската блокада за 7:9. Мощен Сервис на Николай Николов и добра добавка на Розалин Пенчев - 10:11. Още една добра изява на Розалин Пенчев донесе равенството 11:11. България поведе с 12:11 и това принуди Рена Дел Зото да вземе прекъсване. Нова атака на Розалин Пенчев от зона 4 по диагонала даде аванс от точка на България - 13:12. Ас на Цветан Соколов - 14:12. Розалин Пенчев спря атака на Рена Дел Зото - 15:12. България повече с 16:14 при второто техническо прекъсване. Перфектна българска блокада донесе разлика от 3 точки 18:15. Единична блокада на Николай Пенчев изведе България напред с 4 точки 20:16. Цветан Соколов атакува технично по правата над блокадата - 20:17.

При 22:19 в игра се появи капитанът на Бразилия Бруно Резенде. “Селесао” намали до 21:22. Пламен Константинов взе бързо прекъсване. България поведе с 23:21 след отлична атака на Розалин Пенчев. Мощна атака на Цветан Соколов от зона 2 по блокадата и геймбол за България - 24:22. Силен сервис на Розалин Пенчев и атаката на Бразилия излезе в аут - 25:22.

Олимпийските шампиони от Рио 2016 дръпнаха с 5:1 след ас на Отавио Родригеш. Маурисио Боржеш би сервис в мрежата и България намали до 4:7. Ас на Виктор Йосифов сведе разликата само до една точка - 6:7. “Селесао” поведе с 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6. България изравни при 9:9, след като Цветан Соколов вкара топката между тройния блок и мрежата. Националите поведоха при 11:10 след тройна блокада срещу атака на Маурисо Боржеш, предава Спортал. България поведе с 2 точки след атака по диагонала на Розалин Пенчев от зона 4 - 13:11. Перфектна комбинация Георги Братоев - Виктор Йосифов е 16:13 при второто техническо прекъсване. Страхотна атака на Николай Пенчев по диагонала от зона 4 - 17:14. Два поредни аса на Георги Братоев и България дръпна с 19:14. Бруно Резенде отново влезе в игра и веднага подаде на Отавио Родригеш, който атакува в аут 20:15. Маурисо Боржеш атакува в аут 21:16. България поведе с 23:18 след сервис в аут на влезлия на мястото на Ренан Буяти - Леао. Двоен блок на Георги Братоев и Виктор Йосифов срещу атака на Рикардо Лукарели - геймбол за България при 24:19. Ас на Виктор Йосифов и 25:19.

Бразилия поведе в началото на третата част с 3:1. Цветан Соколов намали до 3:4. Страхотна атака на Николай Николов и 5:6. Нова великолепна комбинация Георги Братоев - Николай Николов и 6:7. Бразилия поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов намали до 7:9 с атака по правата от зона 4. Цветан Соколов намали до 8:9. Великолепна атака на Розалин Пенчев срещу разкъсана двойна бразилска блокада от зона 4 - 11:11. Страхотно пускане на топката в полето на Бразилия на Георги Братоев - 13:14. Бразилия поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. Остра атака на Николай Николов - 14:16. Ренан Буяти атакува в аут по правата и 15:16. Цветан Соколов атакува по правата за 16:17. Фантастичен блок на Николай Николов доведе до равенство 17:17. Ренан Дел Зото взе прекъсване за Бразилия. Нова перфектна комбинация Георги Братоев - Николай Николов 18:18. Бразилия поведе с 21:19 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Мощна атака на Цветан Соколов про правата от зона 4 - 20:21. Бразилия дръпна с 23:20 след единична блокада на Едер Карбонера срещу атака на Цветан Соколов. Георги Братоев намали до 21:23. Ренан Буяти атакува в аут - 22:23. Виктор Йосифов атакува в аут и 22:24. Николай Николов атакува остро и 23:24. Бразилия атакува с Едер Карбонера за 25:23.

Капитанът на Бразилия Бруно Резенде започна в основния състав в началото на 4-ата част. На полето за “Селесао” остана и друг олимпийски шампион от Рио 2016 - Едер Карбонера. Равенството се запази до 5:5, когато Николай Пенчев атакува през двойната блокада от зона 4. Бразилия поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака на Рикардо Лукарели. Атака на Цветан Соколов и 8:10. Ас на Цветан Соколов донесе равенството при 10:10. България дръпна с 11:10 след атака на Розалин Пенчев, а Ренан Дел Зото взе прекъсване за олимпийските шампиони. Чудесен български блок и 13:11. Виктор Йосифов атакува мощно през центъра за 14:13. Едер Карбонера изравни при 14:14. България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Ас на Николай Пенчев - 17:15. Ренан Дел Зото взе второто си прекъсване. Разминаване в атака на Бруно Резенде и Едер Карбонера - 19:15. Двоен блок на Цветан Соколов и Виктор Йосифов и 20:15. Едер Кабронера би сервис в мрежата - 22:16. Страхотен сервис на Тодор Скримов даде възможност на Цветан Соколов да направи 23:16. България стигна до мачбол при 24:19. Националите стигнаха до успеха в 4-ата част с 25:19, а с това спечелиха и мача с 3:1.

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:18)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Скримов)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

БРАЗИЛИЯ: Мурильо Радке, Рена Буяти, Отавио Родригеш, Маурисио Соуза, Рикардо Лукарели, Едер Карбонера - Талес Хос-либеро (Тиаго Брендъл-либеро, Бруно Резенде)
Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)