Франция подпечата визите си за Русия

6267
на 10.10.2017

Националният отбор на Франция се класира за Мондиал 2018. “Петлите” се наложиха с 2:1 над Беларус в последния си мач от Група “А” на квалификациите и взимат директни визи за Русия. Французите, подобно на срещата с България преди няколко дни, не показаха впечатляваща игра, но в крайна сметка постигнаха целта си. Всички попадения паднаха преди почивката. Антоан Гризман и Оливие Жиру бяха точни за домакините, докато за гостите вкара Антон Сарока.

Французите откриха резултата в 27-ата минута. Тогава Блес Матюиди изведе Гризман на чиста позиция и нападателят на Атлетико Мадрид прати топката поркай Сергей Черник, предава Спортал. Малко по-късно Гризу бе в ролята на подавач и намери Жиру в наказателното поле и таранът на Арсенал удвои. Минута преди края на първата част Беларус намали. След пас отдясно Антон Сарока засече топката във вратата на Юго Лорис.

ФРАНЦИЯ - БЕЛАРУС 2:1
1:0 Гризман (28)