Фурор за ансамбъла ни в Испания

Други спортове

13685
на 02.06.2018

Българският ансамбъл - жени в художествената гимнастика предизвика фурор с представянето си на 5 обръча на Европейското първенство в Гуадалахара.

Момичетата водени от треньора Весела Димитрова получиха изключително висока оценка за изпълнението си, а испанските журналисти, които коментираха състезанието не спестиха комплиментите си.

"Брутални!", "Истински кралици", повтаряха журналистите след съчетанието на българките.

"В залата викат България, България все едно сме в София", споделиха още те.

България спечели бронзовите медали в отборното класиране и в многобоя при ансамблите на европейското първенство по художествена гимнастика в испанския град Гуадалахара. Българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова, който водеше в класирането след първия ден на надпреварата вчера, днес допусна грешка (излизане на уред и гимнастичка извън терена) в съчетанието си на три топки и две въжета и получи оценка от 18.650 точки.

България събра 41.750 точки в многобоя при ансамблите, след като вчера получиха 23.100 за композицията с пет обръча.

Титлата в многобоя при ансамблите завоюва Русия с 43.625 точки, а на второ място е Италия с 42.900 точки.

В отборното класиране, което е съставено от представянето на девойки индивидуално и ансамбъл жени, България се нареди на трето място със 140.600 точки. При девойките участваха Татяна Воложанина, Ана Келман и Елизабет Йовчева.

Отборно шампион стана Русия със 151.425 точки, а на второ място е Украйна със 141.000 точки. Татяна Воложанина се класира за финалите и на четирите уреда при девойките. Ансамбълът на България също ще играе и на двата финала в неделния ден. Европейското първенство завършва утре с многобоя при жените с участието на Катрин Тасева и Невяна Владинова.

Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)