Холандия изпусна Швеция в Стокхолм

3755
на 07.09.2016

Поредица от пропуски на атакуващите футболисти на Холандия лишиха отбора на Дани Блинд от победа при гостуването на Швеция. Двубоят от група А на световните квалификации, в която е и България, завърши 1:1.

"Тре конур" изигра първия официален мач без звездата си Златан Ибрахимович, който се отказа от националния отбор. Новият треньор Яне Андерсон ще има тежката задача да работи с неопитен и млад състав. Това се видя днес, след като неговият тим бе надигран от "оранжевите". Въпреки това шведите поведоха в края на първото полувреме след попадение на Маркус Берг. Преимуществото на гостите все пак доведе до изравнителен гол, дело на Уесли Снайдер в 67-ата минута.

Отборът на Дани Блинд в седми пореден мач като гост не допусна загуба. Това обаче едва ли радва треньорът, тъй като тимът не оползотвори предимството си. Дейви Клаасен пропусна три великолепни възможности. Пред него се откри първия шанс още в шестата минута, но ударът му нацели вратаря. Малко по-късно играчът на Аякс стреля с глава от прекрасна позиция, но отново право в ръцете на стража на домакините Олсен. В началото на второто полувреме Клаасен насочи топката по-добре, но този път вратарят бе на ниво.

Винсент Янсен също пробва удари на няколко пъти, но те бяха от позиции извън наказателното поле и Олсен се справи с тях. В края на първото полувреме Строотман сбърка фатално, като подари топката на Маркус Берг на границата на наказателното поле. Нападателят пък откри резултата с великолепен удар, който прехвърли технично вратаря.

След почивката доминацията на Холандия продължи. В 67-ата минута "оранжевите" успяха да изравнят. Удар на Янмаат бе избит от Олсен, но при добавката Снайдер прати топката в мрежата за 1:1. Пет минути преди края влезлият като резерва Бас Дост пропусна да изведе гостите напред. Натискът на холандците в края доведе до гол, но той бе отменен. Дост с глава прати топката в мрежата, но съдията прецени, че той е фаулирал Линделоф, което бе доста съмнително.

ШВЕЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 1:1