Холандия отново би България на баскетбол

Баскетбол

3572
на 20.08.2014

Националният ни отбор по баскетбол записа поредно поражение в похода към Евробаскет 2015. "Трикольорите"загубиха от Холандия с 57:66.  Българите паднаха от “лалетата” и в първата си среща от този квалификационен цикъл, като отстъпиха с 53:62 в Самоков. Нашите са в серия от четири поредени загуби, след които останаха извън борбата за класиране на Евробаскет 2015.
Сблъсъкът се игра в град Лайден, който се намира на 40 километра северно от столицата.

В мача за България не игра Николай Върбанов, който има проблеми с кръста. Домакините започнаха мача много агресивно и поведоха 13:4 след малко повече от четири минути игра. Нашите се посъвзеха и след няколко отлични атаки на суперталанта Александър Везенков успяха да намалят до 18:23. “Лъвовете” продължиха със зоновата преса в началото на втората четвърт и с това объркаха съперника. Скоро изравнихме (29:29), а и поведохме за първи път - 34:37 след нова тройка на отличния Везенков. На почивката българите водеха с 39:40, след като Божидар Аврамов вкара от далечна дистанция в заключителните секунди.

Холандия затвърди надмощието си в подкошието и продължи да наказва честите грешки на българите в защита. "Лалетата" постепенно се откъснаха напред в резултата, повеждайки с 53:47 минута преди края на третата четвърт. В последната ни атака Чавдар Костов успя да намали на 53:49. В последната четвърт домакините продължиха методично да трупат аванс. Те направиха серия от 10:0 след две тройки на Слагтер за 61:51 три минути преди края и без проблеми грабнаха важната победа с 66:57. По този начин те запазиха шансове за класиране на еврофиналите догодина.

Домакините имаха огромно надмощие в подкошието - 41 борби срещу само 17. Александър Везенков единствен завърши с двуцифрен точков актив за България - 26 точки. Талантът добави 5 борби и 3 отнети топки. Арвин Слагтер и Томас Кьонис бяха най-резултатни за домакините - по 12 точки.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)