ЦСКА размаза лидера в "Б" група след впечатляваща победа с 6:0

13176
на 14.02.2016
ЦСКА размаза лидера в Б група след впечатляваща победа с 6:0

Отборът на ЦСКА изигра най-силният си мач под ръководството на Христо Янев. "Червените" разбиха с 6:0 лидера в "Б" група Дунав (Русе) в контролна среща, която се игра на "Армията". Мачът стартира с минута мълчания в памет на Трифон Иванов. С две попадения се отличи Николай Цветков (60, 72) и по едно добавиха Маламов (14), Цветанов (55), Витанов (68) и Александров (71).

През първата част "червените" надиграха своя опонент. Възпитаниците на Христо Янев не успяха да създадат кой знае колко чисти голови положения, но като цяло контролираха събитията на терена. "Армейците" не позволиха на тима от Русе нито веднъж сериозно да застраши вратата на Стоян Колев.

В 3-ата минута ЦСКА създаде добра атака, при която Преслав Йорданов напредна в половината на гостите. Момчил Цветанов обаче не успя да засече топката в наказателното поле.

Първото попадение реализира Станислав Маламов с глава в 14-ата минута.

В 28-ата минута Йорданов излезе на удобна позиция и се пробва да прехвърли стража Луков, но опитът му се оказа неуспешен.

Секунди преди края на първата част Атанас Атанасов влезе изключително грубо в краката на Момчил Цветанов и бе изгонен. Кирил Динчев изтича да потърси сметка за необмисленото действие на играча Дунав и го избута, за което и той видя червения цвят.

Втората част започна с нов червен картон. В 49-ата Будинов удари без топка Чорбаджийски и бе изгонен.

На мястото на тримата изгонени състезатели на терена се появиха нови играчи и по този начин двата тима са в пълен състав.

В 55-ата Момчил Цветанов излезе сам срещу вратаря и увеличи аванса.

В 60-ата минута Николай Цветков покачи на 3:0. Маламов проби мощно отляво и подаде към своя съотборник, за когото не остана нищо друго освен да отбележи.

В 68-ата минута Петър Витанов вкара за 4:0 на празна врата. Галчев изпълни прецизно пряк свободен удар и кълбото се отби в страничния стълб. При добавката Витанов не сбърка.

В 71-ата минута Галчев се възползва от груба грешка от страна на бранител на Дунав и пресече кълбото. Халфът намери Александров, който направи срамът на лидера в "Б" група пълен. В 72-ата минута падна нов гол. Авторът бе Цветков, който се разписа с удар по диагонала.

В 61-ата минута ЦСКА можеше да отбележи четвърти гол, но футболистите в червено подходиха несериозно и пропуснаха за пореден път да опънат мрежата, независимо че бяха останали трима на един.

В 66-ата минута Борис Галчев изведе сам срещу вратаря Александър Александров, който не успя да отбележи.

ЦСКА - ДУНАВ 6:0

1:0 Маламов 14
2:0 Цветанов 55
3:0 Цветков 60
4:0 Витанов 68
5:0 Александров 71
6:0 Цветков 72

ЦСКА: Колев, Чорбаджийски, Динчев, Райчев, Грънчов, Галчев, Йорданов, Маламов, Цветанов, Аясс, Йорданов