Цървена звезда взе комфортна преднина срещу Спарта (Прага)

5069
на 28.07.2017

Цървена звезда победи с 2:0 Спарта (Прага) в първата среща между двата тима от 3-ия предварителен кръг на Лига Европа. Сръбският гранд взе добра турнирна преднина в домакинството си на “Мала Маракана” в Белград и може да се чувства като фаворит преди реванша.

Домакините поведоха в двубоя в 13-ата минута, когато буквално разсякоха защитата на съперника със заучена комбинация от фаул. Канга Гуелор подаде извеждащ пас за Ричмънд Боаки, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

През второто полувреме “звездашите” забиха и второ попадение. То падна в 65-ата минута, а негов автор бе Канга Гуелор. Той пое една топка пред наказателното поле и с техничен удар отбеляза за 2:0.

Така Цървена звезда постигна много добър турнирен резултат, докато Спарта (Прага) ще трябва да положи доста усилия в реванша, ако иска да продължи участието си в турнира, предава Спортал.