Челси със стратегически хикс у дома срещу Ман Сити

3010
на 31.01.2015

Лидерът във временното класиране Челси завърши наравно 1:1 у дома срещу шампиона за 2014 година Манчестър Сити в дербито на 23-ия кръг от Висшата английска лига.
Двубоят премина равностойно, като гостите
се опитаха да бъдат по-активни, защото се нуждаеха от победа на негостоприемния терен на стадион "Стамфорд Бридж" в Западен Лондон. Столичани играха по-предпазливо и успяха да запазят аванса си от пет точки на върха в класирането.
В 41-ата минута комбинация между Бранислав Иванович и Еден Азар преодоля защитата на гостите, а белгиецът подаде към Лоик Реми, който отблизо даде аванс в полза на Челси.
В самия край на първата част Сити достигна до изравняване чрез Давид Силва. Испанецът отклони топката в мрежата на домакините, след като вратарят Тибо Куртоа не успя да изчисти добре центриране на Хесус Навас и топката попадна в Серхио Агуеро, който подаде към Силва.
След почивката отборът от Манчестър опита да достигне до трите точки, но рядко създаваше положения пред вратата, пазена от Куртоа. Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо изпълни целта си, като не загуби от най-сериозния си опонент за първото място в класирането.

Четвърт час на терена беше легендата на "сините" Франк Лампард, който сега играе за Манчестър Сити.
Челси е начело във Висшата лига с актив от 53 точки. Сити е с 48 точки след изиграните и от двата състава по 23 мача.
В неделя Арсенал играе в Лондон срещу Астън Вила, докато кандидатът за челната четворка Саутхямптън приема Суонси Сити.