Червена машина! ЦСКА на Гриша Ганчев с мощен удар

16976
на 24.06.2017

ЦСКА разгроми с 5:2 азербайджанския шампион Карабах в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Съперникът на "червените" за проверката е един от класните състави в Европа, а успехът на ЦСКА София носи престиж за клуба от "Армията"

Така "армейците" спечелиха всичките си летни проверки до момента, след като в неделя стартираха спарингите, триумфирайки в турнир с участието на Вакер (Инсбрук) и Габала.

В сряда те обърнаха Зенит (Санкт Петербург) до 2:1 в дебюта на Роберто Манчини, а ден преди двубоя с Карабах постигнаха нов впечатляващ успех след обрат, този път от 0:2 до 4:2, срещу румънския Университатя (Крайова).

Сега пък те се справиха и с Карабах, след като поведоха с 4:0 още преди почивката на стадиона в Кьосен, където имаха и солидна подкрепа от публиката, пише "Новспорт".

Няколко десетки привърженици на "армейците" присъстваха на контролата и окуражаваха футболистите с песни и скандирания.

Първият точен удар в срещата бе дело на откупения това лято Рубен Пинто, който подписа наскоро 3-годишен договор с ЦСКА, но стреля право в тялото на вратаря Магомедов.

Азербайджанците отговориха в 11-ата минута, след грешка на Бодуров, която едва не доведе до гол, ала Георги Китанов се намеси решително и боксира в корнер.

В 13-ата минута пък Кирил Десподов падна за дузпа, но такава нямаше и той се размина с картон за симулация. В следващата атака ЦСКА поведе след много красиво попадение на намиращия се в отлична форма Фернандо Каранга. В свой стил нападателят се пребори с двама бранители и после видя, че вратарят е излязъл, след което технично копна топката и го прехвърли за 1:0. В ответната атака "червената" защита не бе концентрирана и последва прострелно центриране, засечено от Дино Ндулу, ала Китанов с крак изби от голлинията. В 18-ата минута Давид Симао изведе Десподов в пеналта, но бранител в "бяло" успя с решителен шпагат да предотврати опасността.

Десетина минути по-късно Десподов центрира прострелно в пеналта, където имаше двама бранители на гостите, но те не се разбраха. Вместо това, един от тях вкара топката в собствената си врата – 2:0.

В 32-ата минута пък Кристиян Малинов оформи класиката, засичайки от движение хубаво центриране на избрания за играч на миналия сезон от "червените" фенове краен бранител Антон Недялков.

Точно преди почивката "армейците" вкараха още един гол. Точен бе Десподов, чийто първи изстрел бе отразен от вратаря, но при добавката крилото не сгреши и в 44-ата минута направи 4:0.

При този резултат дойде паузата, по време на която лятното попълнение Енрике замени един от голмайсторите в срещата - Малинов. В 47-ата минута Манолев сложи топката на главата на Каранга, но Магомедов демонстрира класа и спаси, а в 48-ата Слави Петров замени Китанов на вратарския пост на "червените". В 54-ата минута Рубен Пинто сгреши един пас, след което Рамазанов бе изведен зад "армейската" отбрана, за да успее с диагонален удар да преодолее появилия се като резерва страж и да вкара почетно попадение за своите - 1:4.

Секунди по-късно отново Рамазанов бе близо до попадението, ала стреля встрани от целта.

ЦСКА отговори по най-добрия начин в 59-ата минута, когато Кевин Меркадо проби по фланга и центрира към Каранга, а той засече за 5:1.

После Кулма и Кубемба замениха съответно Десподов и Каранга. Георгиев също се появи в игра.

Следващите промени в „червения” лагер не закъсняха. В 71-ата минута Дюлгеров смени Николай Бодуров, докато Стойчо Атанасов и Милчо Ангелов се появиха на терена вместо Манолев и Меркадо.

Скоро след това Дино Ндулу надбяга появилият се като резерва Дюлгеров и с шут в близкия долен ъгъл матира Слави Петров за 2:5.

В 84-ата минута на терена влезе 16-годишният бранител Валентин Антов, заменил капитана Божидар Чорбаджийски, а малко преди това Карабах имаше две последователни добри възможности да намали резултата.

Това обаче не се случи и в крайна сметка ЦСКА спечели с 5:2. Това бе последна проверка на тима. В неделя "армейците" се завръщат в България.

Стартови XI на ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Кевин Меркадо, Кирил Десподов, Фернандо Каранга;

Реверви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма, Енрике;