33305
на 26.03.2018
ЧЕСТИТО! Марица с 4-а поредна титла на България

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) спечели шампионската титла на България за 4-а поредна година. Момичетата на треньора Иван Петков се наложиха като гости над Левски с 3:0 (25:13, 27:25, 25:22) в мач №2 от финалния плейоф на НВЛ-жени, игран снощи в зала "Люлин" в София.

Така Марица спечели финалния плейоф с 2-0 победи, а с това и титлата на България, предава Спортал. "Жълто-сините" също така постигнаха златен дубъл за втора поредна година, след като по-рано през сезона завоюваха и Купата на страната. "Сините" пък останаха със сребърните медали.

Левски започна по-добре в първия гейм на мача и поведе с 3:1, но Марица се съвзе и изравни веднага при 4:4. Постепенно пловдивчанки взеха инициативата и до първата техническа пауза вече водеха с 8:5. След като съумяха да намалят резултата до 7:9, "сините" не намериха сили за съпротива в средата на гейма и "жълно-сините" увеличиха преднината си до 16:10 след грешка на Кристина Гунчева от сервис. С отлична игра в атаката Марица направи разлика от 8 точки - 19:11. След отлична игра момичетата на Иван Петков спечелиха без проблеми първия гейм с разгромното 25:13.

Във втората част Левски също тръгна добре и поведе с 2:0, но Марица набързо обърна до 3:2. Левски стигна до равенство 6:6, но веднага след това сбъркаха сервис, последна и отлична атака на Марица и техническата пауза дойде при 8:6 за пловдивския тим. Левски опита да се върне в мача и дори стигна до равенство при 12:12. Марица дръпна отново до второто техническо прекъсване с 16:13. Левски стигна до ново равенство при 21:21 и дори поведе с 22:21. Марица изравни до 22:22, но след добра игра Левски стигна до геймбол при 24:22. Марица спаси двата геймбола и се стигна до 24:24. Отново Левски стигна до геймбол при 25:24 и отново го пропуснаха - 25:25. В крайна сметка Марица измъкна гейма с 27:25 и поведе с 2:0.

В третия гейм Марица поведе набързо с 5:2, а атаките на Левски бяха спирани от перфектните блокади на маричанки. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:6 за пловдивския тим. Левски се върна и изравни при 9:9. След новото равенство при 10:10, Марица постигна 3 последователни точки и поведе с 13:10. Втората техническа пауза пък дойде при 16:12 за маричанки. Постепенно Левски съумя да изравни при 18:18. В този момент наставникът Иван Петков получи жълт картон за невъздържаното си поведение. Резултатът премина през 19:19, а Кристина Гунчева изведе "сините" напред при 20:19. Марица изравни 20:20. Марица успя да спечели гейма с 25:22, а с това мача с 3:0 и шампионската титла на България.
Най-полезна за Марица бе Нася Димитрова с 14 точки (2 блока и 75% ефективност в атака) за победата. За "сините" капитанката Мирослава Паскова завърши с 12 точки.

ЛЕВСКИ - МАРИЦА 0:3 (13:25, 25:27, 22:25)

ЛЕВСКИ: Кристина Гунчева 2, Моника Кръстева 10, Анелия Джондрова 1, Деница Димитрова 1, Мирослава Паскова 12, Вангелия Рачковска 6 - Кристияна Петрова-либеро (Зорница Янева, Мария Йорданова 4, Мария Петкова 1, Гергана Георгиева 1)
Старши-треньор: ЛЮБКА ДЕБЪРЛИЕВА