ЧУДОТО Е НАЛИЦЕ! Барселона разгроми ПСЖ с 6:1 в невероятен мач и е на 1/4-финал!

31090
на 08.03.2017

Барселона сътвори историята в Шампионската лига, след като успя да навакса пасив от четири гола срещу Пари Сен Жермен, за да се класира за четвъртфиналите на турнира. Каталунците спечелиха с 6:1 реванша срещу Пари Сен Жермен на „Камп Ноу“ и с общ резултат от 6:5 се класираха за следващата фаза на надпреварата.

Барселона успя да поведе с 3:0 след гол на Луис Суарес в 3-та минута, автогол на Левин Курзава в 40-та минута и попадение от дузпа на Лионел Меси в 50-та минута. Единсон Квани смълча „Камп Ноу“ в 62-та минута, но Барселона не се предаде. Неймар отбеляза две попадения в 88-та минута от пряк свободен удар и в 90-та от дузпа. Шестото решително попадение реализира Серхи Роберто в добавеното време на срещата.

БАРСА - ПСЖ 6:1

1:0 Суарес (3)
2:0 Курзава (40-автогол)
3:0 Меси (50-дузпа)
3:1 Кавани (62)
4:1 Неймар (88)
5:1 Неймар (90+1-дузпа)

6:1 Серхи Роберто (90+5)

Съставите:

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Тер Стеген - Масчерано, Пике, Юмтити, Рафиня (76-Сержи Роберто) - Ракитич (84-Гомеш), Бускетс, Иниеста (65-Туран) - Меси, Суарес, Неймар

ПСЖ (4-2-3-1): Трап - Муние (90+3-Криховяк), Маркиньос, Тиаго Силва, Курзава - Рабио, Матюиди - Лукас Моура (55-Ди Мария), Верати, Дракслер (75-Орие) - Кавани

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Пике, Бускетс, Ракитич, Неймар, Суарес (Барселона); Матюиди, Дракслер, Кавани, Маркиньос, Ди Мария (ПСЖ)