Шарапова се пребори с Азаренка и ще брани трофея си в Париж

4417
на 06.06.2013

Мария Шарапова спечели битката с Виктория Азаренкаи се класира на втори пореден финал на "Ролан Гарос" след успех с 6:1, 2:6, 6:4. След над два часа здрава битка, спадове, много напрежение и прекъсване заради дъжд, Маша все пак показа по-сериозна психическа и физическа издръжливост и ще очаква на финала Серина Уилямс или Сара Ерани.

Двубоят на централния корт започна с пробив на 0 на сметката на Азаренка, която първа успя да поведе в резултата. В следващите двадесетина минутки обаче Шарапова бе безкомпромисна и записа серия от 6 поредни гейма на сметката си, печелейки сета с 6:1.

Рускинята записа 14 печеливши удара, като отчая шампионката от Australian Open с агресивната си игра от сервис и ретур. Азаренка успя да стабилизира играта си в началото на втория сет и в първите 5 гейма пробиви нямаше. В шестия белорускинята се справи с подаването на Шарапова и поведе с 4:2.

В последствие пробивът бе затвърден, а при 5:2 над Париж заваля дъжд. Организаторите обаче решиха да оставят играта да продължи, а с четвъртия си пореден гейм Азаренка изравни резултата – 1:6, 6:2. В този момент обаче над френската столица заваля обилно и двубоят бе прекъснат.

След около 30 минути пауза, двете се завърнаха на корта, като още в първия гейм Вика спаси точка за пробив. Маша бързо взе подаването си, а още в следващия гейм успя да пробие и да поведе с 1:2. За съжаление на нейните фенове, още в следващия маратонски гейм и тя допусна пробив от третата възможност за Вика.

В този момент Шарапова се събра максимално, постигна нов пробив, който този път затвърди, а при 2:4 проби за трети път в мача и получи правото да сервира за мача. Притисната до стената, Азаренка се вкопчи в решителния гейм и след четири отразени мачбола и две пропуснати точки за пробив, третата възможност бе грабната и един от пробивите върна. Последва бърз гейм на 0 в нейна полза, но при втората си възможност да се класира на финал от свой сервис, Маша показа едно от големите си оръжия в днешния ден - сервиса и след три поредни точки и класен завършек с ас се поздрави с успеха.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)