Шедьовър на Борис Галчев прати Септември (София) в елита (СНИМКИ)

13840
на 03.06.2017

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Гол шедьовър на Борис Галчев прати Септември (София) в Първа лига. Ветеранът се превърна в герой за тима на Христо Арангелов в баража с Монтана на стадион "Локомотив" в Пловдив. Подгласникът на Етър в редовния сезон на втория ешелон победи напълно заслужено с 2:1 Монтана, който стана третият отбор от елита, изпаднал в долното ниво на футбола ни.

Янко Ангелов даде аванс на Септември в третата минута след асистенция на Галчев, а последният с гол красавец удвои в 11-ата минута. Септември пропусна няколко отлични възможности да вкара трети гол, което можеше да струва скъпо на тима. В 67-ата минута Атанас Илиев намали, а в 82-ата минута и гредата спаси столичани, но все пак клубът на Румен Чандъров стана последният 14-и отбор в Първа лига за сезон 2017/2018 година.

Монтана - Септември“Сините” от “Огоста” бяха крачка от чудото, след като завършиха последни сезона, на цели 15 точки зад Локомотив (Горна Оряховица). В баража обаче играчите на Атанас Атанасов излъгаха тези на Александър Димитров и след 1:1 край Покрития мост, нанесоха съкрушителен удар по амбициите им да запазят мястото си в елита, след като ги удариха с 3:0 в Горна Оряховица.

Столичани пък до последно имаха възможност да се преборят за първото място в доскорошната “Б” група и съответно директна промоция за майсторската група, предаав Спортал. В крайна сметка обаче щастието се усмихна на Етър, който спечели втория ешелон, а Септември, който остана на второ място, трябваше да стигне до заветната цел след бараж.

Монтана - Септември

Третият във Втора лига Витоша (Бистрица) ден по-рано се изкачи за първи път в своята история в елита, след като изхвърли Нефтохимик с 1:0 на баража на "Трейс Арена".

Преди срещата отборът на Септември бе награден от БФС със сребърните медали и купата за второ място през този сезон в първенството.

Още в третата минута Янко Ангелов бе точен за столичани, като вкара своя четвърти гол през този сезон. Халфът се разписа с глава след центриране на Борис Галчев от корнер.

Опитният халф пък с прекрасно изпълнение удвои в 11-ата минута. Бившият капитан на ЦСКА получи топката на границата на наказателното поле, след което видя, че Неманя Скетич е излязъл напред и майсторски го прехвърли. Голът бе негов четвърти за клуба от 13 мача.

В 15-ата минута Ангелов пропусна да вкара трети гол, след като засече лошо центриране на Байду. Неманя Скетич изби силен удар отдалеч на Даниел Пехливанов в 19-ата минута, а секунди по-късно Андреас Васев прати топката в собствената си врата, но голът не бе зачетен от Никола Попов, който свири фаул в атака на Байду. Така резултата остана 2:0 за столичани, което остави шансове на монтанци.

Първата възможност пред тима на Монтана бе в 33-ата минута, когато Даниел Генов стреля от 15 метра, но Валентин Галев спаси. Секунди преди почивката Байду с глава от няколко метра пропусна да вкара трети гол във вратата на "сините".

Второто полувреме започна с една промяна от страна на Атанас Атанасов. Небойша Иванчевич замени Саер Сане, но въпреки това първата опасност бе пред тяхната врата. Байду проби отляво, след което намери Радослав Василев, но таранът от няколко метра стреля в Скетич.

Отново бившият нападател на Славия в 58-ата минута след подаване на Галчев стреля в ръцете на стража от Черна гора. Сантяго Вияфани замени Даниел Гаджев, който малко преди това си бе изкарал дежурния жълт картон.

Най-добрата атака на Монтана в срещата доведе до гол във вратата на Галев. Васев проби отляво, след което върна към Атанас Илиев, а нападателят намали след удар с левия крак. Галчев пробва рефлекса на Сектич отдалеч, но стражът изби.

Монтана натисна, а в 83-ата минута Генов бе на път да изравни с куриозен гол, но топката удари дясната греда на столичани, след като преди това играчът на "сините" зачесе с гръб центриране на Иван Михов.

В последните минути "сините" се хвърлиха в атака, но без да създадат 100% положения, а Галчев можеше да вкара и трети гол. Ветеранът Петър Василев смени бившия капитан на "червените", като завърши кариерата си с промоция в Първа лига.