Шок в Левски! "Сините" с голяма издънка

42814
на 11.03.2018
Шок в Левски! Сините с голяма издънка

Отборът на Левски се сгромоляса на "Георги Аспарухов", като се отдалечи на 10 точки от втория ЦСКА-София преди дербито между двата тима. "Сините" стигнаха само до 1:1 с Етър (Велико Търново) в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Играчите на Делио Роси могат само да съжаляват, че пропуснаха трите точки. Първо Николай Кръстев направи невероятна грешка, която даде аванс на гостите в 61-ата минута, а след това Филипе Нашименто пропусна дузпа в последната секунда на четириминутното продължение. Португалецът стреля в аут, като остави тима си с актив от 50 точки на трето място.

Велко Бартович даде аванс на гостите в 61-ата минута, а резервата Сержиу Буш изравни в 71-ата минута.

Наставникът на домакините Делио Роси направи четири промени от победата с 3:2 над Черно море във Варна. Наказаните Антонио Вутов и Милош Цветкович, както Роман Прохазка и Аймен Белаид бяха сменени от Жерсон Кабрал, Ивайло Найденов, Филипе Нашименто и Холмар Ейолфсон.

Габриел Обертан, който пропусна мача на "Тича" поради травма, бе оставен на пейката. Станислав Костов пък беше извън групата. Капитанът Божидар Митрев все още лекува травма и Николай Кръстев започна на вратата във втори пореден мач. Десен защитник е Ивайло Найденов, който записва първи минути от ноември 2017 година. Капитанът в този мач Давид Яблонски си партнираше с Ейолфсон. Афонсо Фигейредо, който дебютира през седмицата, записа дебют на "Герена". Жорди Гомес, Нашименто и Кали Тиам бяха халфовете, а Джерсон Кабрал, Паулиньо и Ривалдиньо действаха в атака. Синът на Ривалдо направи дебют пред новите си фенове, след като записа първи минути срещу "моряците".

"Виолетовите", които търсеха първи успех под ръководството на главния си мениджър Красимир Балъков, излязоха с пет промени от загубата с 1:2 от ЦСКА-София през седмицата. На местата на Яни Пехливанов, Душан Младенович, Даниел Младенов, Аласана Мене и Иван Петков, играеха Пламен Гълъбов, Чавдар Ивайлов, Димо Атанасов, Ивайло Стоянов и Самб Бадара.

Преди срещата шефът на детско-юношеската школа Даниел Боримиров награди със специален плакет и специална фланелка Руси Гочев, който навърши 60 години преди два дни. Бившият футболист има 246 мача и 75 гола.

Още в първите секунди Етър имаше възможност, а във втората минута Кабрал пропусна да се разпише. Той получи отлична топка от Паулиньо, но вместо да стреля във врата, тръгна да си наглася топката, като се забави и Димо Атанасов изби. Минута по-късно Христо Иванов спаси вратата си от удар на Ривалдиьно. Бразилецът беше изведен от сънародника си в атака, стреля с левия крак, но стражът изби с крак.

Георги Сърмов се контузи още в петата минута, като беше заменен от Мене. В 14-ата минута страхотна странична ножица на Нашименто мина малко над горната греда.

В 31-ата минута Нашименто пропусна след подаване на Фигейредо. Преди това Кръстев показа добър рефлекс след удар с глава на Бадара, но нападателят беше в засада. Бадара удари горната греда на Кръстев в 37-ата минута, засичайки хубаво центриране на Иван Стоянов, а Кръстев подцени ситуацията, като помисли, че топката излиза над гредата.

На почивката Роман Прохазка замени разочаровалия Кабрал, а Никола Колев влезе на мястот она Ивайло Чавдаров, който беше заплашен да получи втори жълт картон.

Много силен удар на Прохазка беше избит в 51-ата минута от Илиев. Сержиу Буш смени Ривалдиньо, който е видимо далеч от оптимална форма. Бразилецът се бори, но физически е доста по-назад от своите колеги.

Изненадващо в 61-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Това се случи след невероятна грешка на Николай Кръстев, който изпусна топката при центриране на Руменов, а коженото кълбо попадна във Вратович, който вкара в празната врат второто си попадение в Първа лига. Така рекордът на Левски без допуснат гол на "Герена" в шампионата спря след 1051 минути.

Габриел Обертан веднага смени Тиам, а Левски започна да търси равенството. Така в 71-ата минута Буш вкара своя шести гол в шампионата. Румънецът се пребори с няколко защитници след подаване на Паулиньо и прати топката в мрежата за 1:1.

Нашименто пропусна да донесе пълен обрат в 74-ата минута. "Сините" се хвърлиха още повече в атака, но попадение не падаше, въпреки няколкото мелета пред Христо Иванов.

В последната минута на продължението Паулиньо преодоля Георги Пашов, който направи шпагат в наказателното поле без да играе с топката, бразилецът падна и Ивайло Стоянов посочи бялата точка.

Топката взе Нашименто, а не Прохазка, който принципно биеше дузпите. Бившият футболист на Динамо (Букурещ), който демонстрира самочувствие в тази ситуация, стреля в аут.

Така Левски се издъни в последнто си домакинство от редовния сезон, пише Спортал.бг.

СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО)