4084
на 16.12.2012
Автор:   Мара Калчева

Манфредини изгонен за втори жълт картон

Италианският шампион Ювентус не срещна проблеми при домакинството си на Аталанта и победи с 3:0 "нерадзурите". Попаденията за състава на Антонио Конте паднаха преди почивката и след това мачът в Торино се доиграваше. Още след 120 секунди Себастиан Джовинко намери Мирко Вучинич на удобна позиция и черногорецът прониза вратаря на гостите с удар в обратния ъгъл - 1:0. Скоро след това Аталанта пропиля своя миг в двубоя. Нападателят Херман Денис остана сам срещу Джанлуиджи Буфон, но капитанът на домакините показа своята неоспорима класа и майсторски спаси головия изстрел. В 14-ата минута Андреа Пирло бе в прегръдките на съотборниците си, след като Професора матира Андреа Консили с прекрасно изпълнение от фаул за 2:0. Малко преди да изтече първият половин час на мача Клаудио Маркизио с плътен удар направи преднината на Юве класическа. В 31-ата минута бранителят на бергамаските Томас Манфредини бе изгонен от игра за втори жълт картон, с което, и без това, мъртвата интрига в мача тотално загина. След почивката "зебрите" изпуснаха още поне 2-3 гола, а попадение на Джовинко бе отменено заради засада и така Атомната мравка не успя да се разпише в днешната среща. Шампионите продължават да гледат уверено към защита на титлата си, а през следващата седмица ще стискат палци на жребия за осминафиналите в Шампионската лига. Следващия уикенд е последният двубой на Старата госпожа за 2012 година - срещу Каляри, след което Джиджи Буфон и компания ще се насочат към коледната елха, написа Спортал.

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)