„Орлите“ разпердушиниха „свраките“

2391
на 28.11.2015

Кристъл Палас продължава със силното си представяне в шампионата и  разнищи Нюкасъл с 5:1 като домакин в мач от 14 кръг на Висшата лига. Мениджърът на „орлите“ Алан Пардю се наслади на успеха над бившия си клуб. Това беше победа № 100 в кариерата на специалиста във Висшата лига.

Папис Сисе даде аванс на „свраките“ в 10-ата минута, но скоро след това домакините отговориха с два гола. Джеймс Макартър изравни в 14-ата, а Яник Боласие изведе Кристъл Палас напред в 17-ата.

Уилфрид Заха се разписа от воле в 41-ата минута. Боласие вкара втория си гол в началото на второто полувреме, а Макартър го последва с попадение в края на двубоя.

Така „орлите“ се доближиха на две точки от петото място, което дава право на участие в евротурнирите. Нюкасъл е предпоследен с 10 точки, пет повече от Астън Вила, който записа домакинска загуба с 2:3 от Уотфорд.

ЛЮБОПИТНО
* Кристъл Палас за първи път в историята си вкарва пет гола в мач от Висшата лига.
* Нюкасъл е отборът с най-много загубени точки (10) в мачове от Висшата лига през този сезон, в които е водел в резултата.
* Нападателят на „свраките“ Папис Сисе вкара гол и в трите си мача от Висшата лига срещу Кристъл Палас.