СПОРТЪТ ДНЕС

38621
на 08.06.2021

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Футболният ни национален тим за мъже загуби с 0:3 като гост срещу действащия световен шампион - съставът на Франция. Мачът се проведе на "Стад дьо Франс" в Париж.

Сериозно надмощие на тима на Франция във владеенето на топката в приятелския двубой.

Антоан Гризман се разписа в 29-ата минута след зрелищна задна ножица и рикошет на кълбото в играч на "лъвовете". В 78-ата минута Димитър Илиев подаде отличен извеждащ пас към Карагерен, но Бирсент нямаше късмет пред гола. Даниел Наумов се отчете с няколко страхотни спасявания в двубоя. Оливие Жиру обаче реализира от близка дистанция в 83-ата минута за 2:0 за Франция. В края на срещата Жиру вкара и за класическото 3:0 за домакините.

Мачът е генерална репетиция за "петлите" преди започващото тази седмица Европейско. Футболен селекционер на Франция е Дидие Дешан, наставник на "лъвовете" е Ясен Петров. Националите ни са в серия от двубои без победа, "петлите" пък имат звездна селекция.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА ДНЕШНАТА КОНТРОЛА:

Франция: Лорис - Павар, Варан, Кимпембе, Ернандес, Канте, Толисо, Погба, Гризман, Мбапе, Бензема

България: Наумов - Турицов, П.Христов, Антов, Божиков, Ил.Илиев, Чочев, Янков, Краев, Десподов, Ат.Илиев