В залата! Радост за ЦСКА

Волейбол

5416
на 25.11.2017

ЦСКА записа четвърта победа в Национална волейболна лига при жените. "Червените" се наложиха с 3:0 (24, 18, 19) над Славия в среща от шести кръг на първенството, играна в зала "Васил Симов".

По този начин ЦСКА излезе отново на първо място във временното класиране с точка пред Марица. Пловдивчанки обаче са с мач по-малко, пише "Новспорт".

В първия гейм Славия повеждаше на няколко пъти с 2-3 точки, но "червените" изравняваха. В края ЦСКА излезе напред, а при 25:24 Диана Ненова направи ас, с което затвори гейма в полза на домакините.

"Белите" дръпнаха с 4 точки във втората част при първото техничексо прекъсване. Силна серия от начален удар на Силвия Кьосева доведе не само до изравняване. След това "червените" поведоха с 13:9 и не позволиха да бъдат настигнати, за да спечелият и втората част.

В третата ЦСКА контролираше събитията на полето и въпреки промените в състава, които Юлия Иванова направи, домакините не изпуснаха инициативата и записаха чиста победа.

От началото на сезона "червените" нямат загубен гейм като домакин.