ИЗВЪНРЕДНО: Григор с драматична загуба в Рим

Тенис

54360
на 14.05.2019

Григор Димитров отпадна на сингъл на Мастърс турнира в Рим още в началото на надпреварата. Григор загуби драматично с 1:2 сета от Ян-Ленард Щруф в мач от първия кръг на АТП 1000 състезанието. 4:6, 7:6 (5), 3:6 в отделните части.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Гришо вече не работи с наставника Дани Валверду като към щаба на Димитров обаче се присъедини бившият номер 8 в света - Радек Щепанек. Димитър Господинов, баща на Григор, пък изгледа двубоя от трибуните на корта точно до Щепанек.

29-годишният Щруф е под номер 51 в тенис-ранглистата. Във втория кръг на турнира германецът ще играе с Марин Чилич (Хървалия). На ниво АТП резултатът в съперничеството между Гришо и Ян-Ленард вече е 2:2 победи.

Пробив за Щруф още в първия гейм. След което серия от геймове за подаващите и резултат 3:2 в полза на Ян-Ленард. В този момент Гришо осъществи брейк за 3:3. След това Димитров парира 2 възможности за пробив и поведе с 4:3. Щруф обаче изравни за 4:4. Последва брейк за германеца и 5:4 в негова полза. Сервис-гейм на 30 за Ян-Ленард - 6:4 за немеца.

Щруф парира възможност за пробив в началните геймове на втората част, Гришо пък отрази 2 поредни шанса за брейк при резултат 5:5 и поведе с 6:5 гейма. Сервис-гейм за Ян-Ленард и 6:6. В тайбрека Григор показа много концентрирана игра и спечели дългия гейм със 7:5 точки.

Димитров осъществи пробив още в първия гейм на третия сет. При изоставане от 1:3 гейма Щруф парира възможност за брейк и намали пасива си на 2:3. След което проби за 3:3 и взе сервис-гейма си за 4:3. Серията от геймове за германеца продължи - брейк в негова полза и 5:3. Сервис-гейм за Щруф 6:3 за немеца, Гришо е аут от турнира.