ИЗВЪНРЕДНО: Отличен старт за Скуадра адзура на Европейското! Италия победи с 3:0 Турция

Час Пик ГЛАВНА

20557
на 11.06.2021

Европейското първенство по футбол започна тази вечер. Шампионатът бе отложен от миналата година заради Ковид-19 пандемията. Двубоят на откриването на първенството бе Италия-Турция. Скуадра адзура се поздрави с победа с 3:0. Мачът е от Група "А" на турнира и се проведе на "Олимпико" в Рим. Другите два национални тима в карето са Уелс и Швейцария.

Мерих Демирал си вкара автогол в 53-ата минута на тазвечершната среща. Чиро Имобиле в 66-ата минута реализира за 2:0 за Скуадра адзура. А Лоренцо Инсинье в 79-ата минута вкара за 3:0 за Италия.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ ЗА ТАЗВЕЧЕРШНИЯ МАЧ:

ТУРЦИЯ: 23. Чакир, 2. Челик, 3. Демирал, 4. Сьоюнчю, 5. Йокушлу, 6. Туфан, 9. Караман, 10. Чалханоглу, 11. Язичи, 13. Мераш, 17. Бурак Йълмаз

ИТАЛИЯ: 21. Донарума, 3. Киелини, 4. Спинацола, 5. Локатели, 8. Жоржиньо, 10. Инсиние, 11. Берарди, 17. Имобиле, 18. Барела, 19. Бонучи, 24. Флоренци

Градове домакини на Европейското са Лондон, Рим, Глазгоу, Севиля, Мюнхен, Амстердам, Копенхаген, Будапеща, Букурещ, Санкт Петербург и Баку.

Двадесет и четирите класирали се за форума селекции са разпределени в шест групи. Груповата фаза на Евро 2020 ще продължи до 23 юни 2021-а. Директните елиминации на турнира започват на 26-и този месец с осминафинална фаза, а финалът на надпреварата е на 11 юли на "Уембли" в Лондон.

СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО) СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО)