Ман Сити на финал в ШЛ

Топ новина

4287
на 05.05.2021

Английският Манчестър Сити се класира за финала в Шампионската лига на 29 май в Истанбул, след като победи и в реванша на свой терен френския ПСЖ с 2:0. Първата среща приключи също в полза на англичаните - 2:1.

Мачът се игра на заледен терен след паднала градушка в Манчестър.

В 7-ата минута с помощта на ВАР бе отменена дузпа в полза на гостите, защото се оказа, че Зинченко не е играл с ръка, а с рамо в наказателното поле на Сити.

В 11-ата минута бърза атака на домакините завърши с гол. От вратаря Едерсон топката бе поета от Зинченко, който намери Де Бройне, неговият удар бе блокиран, но топката отиде у Рияд Марез, който я прати под плонжа на Кейлор Навас за 1:0.

В 17-ата минута Маркиньос намери с глава напречната греда на вратата на англичаните.

След почивката манчестърци дочакаха възможността да вкарат втори гол при контра. Фодън намери на чиста позиция Марез и алжирецът не сгреши, вкарвайки втория си гол в мача в 63-ата минута.

Шест минути по-късно Анхел ди Мария не сдържа нервите си и настъпи умишлено Фернандиньо, което костваше директен червен картон за аржентинеца Ди Мария от ПСЖ.

Другият финалист ще бъде определен след днешния реванш между Челси и Реал (Мадрид) след 1:1 в първата среща, информира БНР.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)