Неделев отново герой за "канарчетата"

16169
на 15.12.2019
Неделев отново герой за канарчетата

Ботев (Пловдив) записа шеста поредна победа в първенството. "Канарчетата" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Витоша в последен мач и за двата тима през годината. В началото на второто полувреме Тодор Неделев вкара фамозен гол, с който откри резултата, а в 80-ата минута Фернандо Виана удвои.

Така "жълто-черните" събраха 28 точки и са на отлична позиция да атакуват топ 6 през пролетта. "Тигрите" остават на дъното в подреждането с 5 точки.

През първото полувреме гостите бяха далеч по-активният отбор на терена. Само в първите 15 минути на мача пловдивчани имаха четири реални възможности за откриване на резултата.

Първо Вутов стреля опасно, но топката се отби в крак на бранител, преди да стигне до очертанията на вратата.

След това и Неделев проби опасно в полето на Витоша, но протегнат крак на защитник спря кълбото, отправено от лидера на "канарчетата".

Последва и опасен изстрел на Лъчезар Балтанов, преди отново Вутов да шутира силно, но покрай вратата, акцентира "Топспорт".

При изпълненията на ъглови удари от страна на състезателите на Ботев (Пд), някои от по-високите футболисти на домакините се връщаха в отбрана и заедно се справяха с опасностите.

Удар на Неделев в средата на полувремето, отправен от много малък ъгъл, срещна дясната греда на вратата на младия Василев.

Самият вратар на бистричани се намеси в три отделни случая, спирайки изстрели на Виана, Балтанов и Неделев.

Веднага след подновяването на играта "канарчетата" откриха резултата. Неделев отбеляза страхотен гол, след като първо прокара топката между краката на Котев, а след това с мощен шут от над 25 метра с левия крак прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на вратата..

В 80-ата минута Ботев стигна до втори гол. Неделев проби през центъра и пусна отличен извеждащ пас за Фернандо Виана, който технично преодоля Василев за 0:2.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)