Огромен спортен триумф за Испания...

Баскетбол

11119
на 16.09.2019

Националният отбор на Испания е новият световен шампион по баскетбол за мъже. В Пекин във финала на 18-ия планетарен шампионат Испания победи Аржентина с категоричното 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) и за втори път след 2006 година достигна до световния връх.

Двубоят бе лишен от особена интрига, след като още в самото начало Испания успя да натрупа чувствителен аванс. С кош на Пиер Ориола европейският тим поведе с 14:2 след малко повече от 4 минути игра, но Аржентина успя да се съвземе от трудния старт и да намали до 13:14 след кош и фаул на Габриел Дек.

Последва нова точкова серия за испанците и след края на първата четвърт те водеха с 9 точки при 23:14.

С тройка на Руди Фернандес 2:21 минути след началото на втория период Испания поведе със 17 точки за 31:14 и до края на първото полувреме иберийците спокойно водеха в резултата. Почивката дойде при 43:31 за играчите водени от Серджо Скариоло. Разликата набъбна на над 20 в 25-ата минута на срещата и до края на третата четвърт продължи да се движи в тези граници.

Аржентина опита финален щурм в заключителните 10 минути на двубоя и намали пасива си до 54:68, което накара Скариоло да вземе таймаут 7:27 минути преди края. "Гаучосите" продължиха да бъдат много агресивни и след забивка на Габриел Дек стопиха пасива си до 12 точки точно 5 минути преди края. В последните минути срещата стана изключително физическа, с доста твърди влизания от страна на аржентинците, а това позволи на Испания да поддържа аванса си с точно изпълнени наказателни удари, акцентира "Гонг".

В мача за бронзовите медали Франция победи Австралия с 67:59.

ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО) ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО)