11352
на 22.05.2019
Приличен старт за лъвиците в Лигата

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Волейболистките от националния отбор на България стартираха с поражение участието си в тазгодишната Лига на нациите. Състезателките на Иван Петков отстъпиха на Япония с 1:3 (23:25, 25:21, 19:25, 23:25) в мач от група 2 на надпреварата, изигран в "Арена Монбат" в Русе.

Селекционерът на "лъвиците" заложи на следния стартов състав: Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Симона Димитрова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Лора Китипова (капитан), Жана Тодорова - либеро. Възможност за изява получиха и други от състезателките на тима.

В първата част двата отбора бяха равностойни, но волейболистките на Куми Накада демонстрираха по-силен дух и поведоха в резултата.

Вторият гейм протече под диктовката на родните националки, които успяха да стопят пасива и да изравнят силите при 25:21. Последваха нови силни минути за японския тим, който отново наложи волята си и взе инициативата.

В четвъртия гейм българките водеха убедително с добра преднина, след което азиатските им опонентки постепенно намалиха дистанцията. В крайна сметка резултатът бе изравнен (23:23), японките набраха инерция и затвориха гейма и мача след 25:23 и крайното 3:1.

Най-резултатна за домакините бе Гергана Димитрова с 18 точки (1 блокада), Мира Тодорова приключи с 14 точки (5 блокади!). За Япония Юки Иши бе над всички с 19 точки (1 ас, 1 блокада), с 16 се разписа Миуако Осанай, акцентира "БГ Волейбол". Днес "лъвиците" се изправят срещу Белгия, а волейболистките от страната на изгряващото слънце срещат САЩ. Двубоите са съответно от 20:30 и 17:00 ч.

Кристиян Коев пред ПИК TV: ППДБ са като куха лейка - няма нищо в главата, но е хубава и задоволява сексуално! Ако Борисов пак влезе в схема с тях, ще изгуби (ВИДЕО) Кристиян Коев пред ПИК TV: ППДБ са като "куха лейка" - няма нищо в главата, но е хубава и задоволява сексуално! Ако Борисов пак влезе в схема с тях, ще изгуби (ВИДЕО)