Срам! Паднахме у дома от Румъния на баскетбол

7320
на 10.08.2013

Националният отбор на България направи първа грешна стъпка в допълнителните квалификации за Евробаскет 2015, след като тази вечер отстъпи при домакинството си във Варна на Румъния със 74:77.

Това е първо поражение за "лъвовете", които, освен него, имат на сметката си и две победи. Родните национали стартираха силно, а поредица от добри изяви на Лилов и Миркович в нападение дадоха шанс на българите да дръпнат с 11:4. Вместо да се възползват от вихреното начало и да смачкат съпротивата на съперника, момчетата на Константин Папазов допуснаха редица грешки, а връх бе неспортсменския фал на Лилов, който даде шанс на румънците да стопят пасива си за 10:11. Проблемите за домакините продължиха, като това си личеше най-вече в нападение, а под други кош Силвашан се бе развихрил и Румъния излезе за първи път напред – 14:18. Папазов взе прекъсване, а възпитаниците му се вслушаха в съветите му и до края на първата част "лъвовете" все пак успяха да стопят изоставането си – 19:20.

Началото на втората четвърт бе кошмарна за нашите след поредица от пропуски на Миркович, братята Иванови и Върбанов, а в същото време гостите просто се забавляваха на терена и преднината им бързо скочи до седем точки – 26:19. Българите се "отпушиха" след малко повече от три минути игра след бърза атака и кош на Калоян Иванов, но като цяло, близнаците, както и всички в селекцията на Папазов бяха просто бледи сенки на самите себе си, а Мандаке добави пет точки към актива си и сиуацията за България се влоши още повече – 21:35. Всичко това се отрази и на нервите на нашите, а с поредна глупост се "отчете" Калоян Иванов, който след като вкара едва втория кош за нашите, си изпроси безумно техническо нарушение. До края на полувремето освен глупостите в нападение, българите бяха неадекватни и в защита, а това доведе до още по-катастрофална разлика на почивката – 24:44. След няколко грешки и под двата коша в началото на второто полувреме, българите се активизираха за момент и след бърза атака на Костов разликата падна под 20 точки, но Мандаке бързо укроти съперника с поредната си тройка – 49:29.

Единственото позитивно в този момент бе, че нашите не се отказваха в опитите си да търсят обрат, а с отговорната задача да завършва атаките на домакините се нагърби Иван Лилов. Именно баскетболистът на Газ Метан бе неудържим, а буквално в послендите секунди и Миркович напомни за себе си и след пет поредни точки, България отново мечтаеше за победата - 51:60. Импулсът в играта на България се запази и през последната четвърт, но заедно с това дойдоха и прибързаните действия в нападение. Въпреки това, Лилов и Миркович продължаваха да разпиляват защитата на съперника, а 4:37 минути преди последния съдийски сигнал изоставането ни бе само две точки – 62:64 и драмата бе пълна. Само няколко секунди по-късно домакините стигнаха до равенството след кош на Деян Иванов, но Мандаке и Силвашан нанизаха по още една тройка за Румъния и върнаха преднината от 6-7 точки за гостите. Последните 30 секунди бяха изключително напрегнати, като нашите направиха всичко по силите си, за да стигнат до пълен обрат, но късметът изневери на "лъвовете" и пълният шок бе факт – Румъния си тръгна с победата от Варна - 77:74.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 април - Овните са крайно чувствителни, Водолеите да не се захващат с нови задачи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 април - Овните са крайно чувствителни, Водолеите да не се захващат с нови задачи
СУПЕР ШОУ! ПИК изненада Кирил Петков с уникален подарък за рождения му ден, той: Голяма радост ще е за вас да си отида в Канада, но това няма да се случи (ВИДЕО/СНИМКА) СУПЕР ШОУ! ПИК изненада Кирил Петков с уникален подарък за рождения му ден, той: Голяма радост ще е за вас да си отида в Канада, но това няма да се случи (ВИДЕО/СНИМКА)