Хебър на победа от първа титла във волейбола

Волейбол

3156
на 12.04.2021

Хебър е на само още една победа от първа титла в родния волейбол в историята си. „Тигрите“ вече водят с 2-0 победи във финалната серия от плейофите в Суперлигата, след като разбиха Нефтохимик с 3:0 (16, 30, 20) във второто си домакинство в Пазарджик.

Първият гейм тръгна много добре за Хебър, а бургазлии допуснаха прекалено много грешки в посрещане. Втората част обаче бе много оспорвана, в края се стигна до дълга и напрегната размяна на точки и геймболи. Брадли Гънтър, който бе над всички през целия мач, обаче пое отговорността и отигра в решителния момент. В третия гейм домакините отново поведоха със сериозна разлика и малкото отпускане в края нямаше как да доведе до обрат.

Гънтър бе най-резултатен с 23 точки, а Теодор Тодоров добави 12 т. за победителите, докато Николай Николов се отчете с 14 т. за Нефтохимик.

Третият мач от серията е в четвъртък в Бургас.