Ценен успех за "армейците"

23377
на 18.08.2019
Ценен успех за армейците

ЦСКА победи като домакин с 3:2 Арда. Шотландецът Тони Уот вкара гол в 15-ата минута и даде асистенция за попадението на Евандро в 63-ата, като между тях Радослав Василев бе изравнил за тима от Кърджали. В края на мача от българския шампионат Али Соу вкара за 3:1, докато в добавеното време Иван Коконов реализира още веднъж за Арда.

“Червените” имаха претенции и за две неотсъдени дузпи за нарушения срещу Уот и Али Соу. Въпреки това тимът воден от Люпко Петрович стигна до успеха в срещата и преди останалите мачове от кръга се изкачи до 4-та позиция с 11 точки.  За Арда това бе втора поредна загуба, тимът от Кърджали е с 8 т.

Очаквано ЦСКА започна по-активно срещата и поведе в резултата още в 15-ата минута. При бързо нападение Тиаго намери в наказателното поле на съперника Тони Уот, който с хубав удар от въздуха с левия си крак направи 1:0.

Гостите обаче реагираха много бързо и само секунди по-късно изравниха. Лозев центрира от дясното крило, а Радослав Василев изпревари Раул Албентоса и чукна топката зад Витаутас Черниаускас - 1:1, акцентира "Гол".

Атаките на домакините дадоха отново резултат в 63-ата минута. Тони Уот свали с глава едно подаване към Евандро и бразилецът сам срещу Иван Караджов нямаше как да сгреши - 2:1.

Третият гол за ЦСКА падна в 89-та минута, когато Али Соу прекъсна головата си суша. Турицов центрира от дясното крило, а Соу надскочи Пламен Крумов и с глава насочи топката към далечния ъгъл за 3:1, майсторско попадение на централният нападател.

Това обаче не бе всичко. В добавеното време на срещата Бикел загуби леко една топка в центъра, последва контраатака за Арда, при която Сам изведе на стрелкова позиция Иван Коконов. Последният стреля остро към близката греда и вкара втори гол за Арда.

ЦСКА - Арда 3:2

1:0 Тони Уот 15'

1:1 Радослав Василев 19’

2:1 Евандро 63’

3:1 Али Соу 88'

3:2 Иван Коконов 90+1'

ЦСКА: Черниаускас, Турицов, Албентоса, Занев, Жеферсон, Бикел, Малинов, Родригес, Соломон-Отабор (63 - Соу), Евандро (80 - Кери), Уот (88 - Фабрини)

Арда: Караджов, Аморим (60 - Бенгюзов), Глишич, Гаич, Крумов, Коконов, Ховсепян, Мартинов, Лозев, Делев (61 - Делев), Василев (73 - Сам)