Ясни са финалистите в Лига Европа

5725
на 07.05.2021

Виляреал се класира за финала на Лига Европа тази кампания, след като постигна 0:0 като гост на Арсенал. Така след 2:1 от първата среща испанците ще спорят за трофея на 26 май в Гданск, Полша срещу Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" загубиха с 2:3 гостуването си на Рома, но след разгромното 6:2 от първата среща ще играят на финала на настоящото издание на ЛЕ.

Момчетата на Унай Емери успяха да запазят крехкия си аванс от първата 1/2-финална среща, въпреки че Арсенал удари два пъти гредите. И в двата случая на сантиметри от гола се размина Пиер-Емерик Обамеянг, информира БНР.

На "Олимпико" Единсон Кавани вкара два гола за Манчестър Юнайтед. Уругваецът даде аванс на тима си в 39-ата минута, но след почивката в рамките на три минути Рома обърна резултата в мача. Головете вкараха Един Джеко в 57-ата и Брайън Кристанте в 60-ата.

Осем по-късно Кавани направи 2:2, но в 83-ата минута младокът Никола Залевски шутира опасно, а топката се отклони в тялото на Алекс Телеш и влетя в мрежата - 3:2.

Така за разлика от ШЛ, тази кампания финалът в ЛЕ няма да е изцяло английски.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)