ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Посланието на великобританците за Европа и за Европейския съюз е, че трябва да започва да се променя. Трябва да излезе от бюрокрацията, формализма и чиновническото отношение към проблемите и да премине към реалните реформи на европейските граждани за нейната сигурност, за социалната сфера и да отчита реалните интереси на всяка една държава".
Това гласи позицията на АБВ по повод на решението на Великобритания да напусне ЕС.
Депутатите от партията на Георги Първанов предлагат на правителството да защити интересите на тези 250 000 граждани, които живеят, учат и работят във Великобритания, да защити нациионалния интерес на България.
"Отсега да започне анализ за изражението на това решение върху българската икономика, както и как ще се отрази на икономиката на ЕС, на разпределението на европейските средства оттук нататък, както и на малкия и средния бизнес. А също така на износа на България и изобщо на стокообмена на ЕС, тъй като това е нейният най-голям търговски партньор", предлагат още от АБВ на кабинета.
Правителството да набележи мерки за реакция това решение да бъде компенсирано, искат още от АБВ.


