BG EN

Австралийски неонацисти и крайнодесни активисти планират протести срещу мюсюлманската имиграция и исляма

СВЕТЪТ ДНЕС

Австралийски неонацисти и крайнодесни активисти планират протести срещу мюсюлманската имиграция и исляма

4602
на 13.08.2015
Австралийски неонацисти и крайнодесни активисти планират протести срещу мюсюлманската имиграция и исляма
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Австралийски неонацисти и крайнодесни активисти планират координирани протести срещу мюсюлманската имиграция и исляма през октомври, пише националният ежедневник The Age. Демонстрациите, които ще създадат истински кошмар на силите за сигурност, ще съвпаднат с антиислямски протести в Европа, Канада и САЩ, където активистите са призовавани дори да носят оръжията си.

препоръчано

В Австралия идеята за въоръжена демонстрация се подкрепя ентусиазирано от „Фронт на обединените патриоти“. Неговият създател – Шърмън Бърджис, заяви пред последователите си, че „целият свят ще се обедини срещу исляма“ и прикани австралийците да се присъединят. „Няма значение къде в страната се намирате, намерете джамия и отидете там. Ето така ще стане“, обясни Бърджис. Той настоя австралийските власти да забранят изграждането на религиозни сгради за мюсюлманите на територията на страната и обеща „да води борба срещу вашите джамии“.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК