BG EN

Австралия поряза тежко Джокович

Тенис

Австралия поряза тежко Джокович

12960
на 27.10.2021
Австралия поряза тежко Джокович
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Новак Джокович най-вероятно няма да може да защитава трофея си на Аустрелиън Оупън (17-30 януари 2022 г.). Това гласи последното решение на властите в Австралия, които решиха да затегнат максимално контрола и да засилят ограниченията към неваксинираните хора. 

препоръчано

Сърбинът е сред най-известните противници на ваксините и упорито отказва да си постави някои от препаратите срещу коронавируса.

Преди дни беше взето решение да бъде направено изключение за тенисистите на Аустрелиън Оупън, но при положение, че пристигнат с негативен PCR тест и останат за две седмици под карантина.

Днес премиерът на щата Виктория (със столица Мелбърн, където се намират кортовете за турнира) Даниел Андрюс обяви, че няма да бъдат направени изключения за никого.

"Неваксинираните няма да могат да влизат в страната, в кръчми, кафенета, ресторанти, като и да присъстват или участват във всякакви други прояви. Няма да правим изключения и така ще решим основно проблема с разпространението на заразата", отсече Андрюс и подчерта, че ако феновете по трибуните са ваксинирани, същото трябва да се отнася и за играчите.

Новак Джокович e тенисистът с най-много титли - 9 от Аустрелиън Оупън, включително в последните три години, припомня "Гонг".

Самият сърбин обяви преди време, че не е сигурен дали ще участва на турнира заради очакваните рестрикции, но отказа да признае дали е неваксиниран, определяйки информацията като лична.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с ТОП АНАЛИЗ: Отборният играч Илияна Йотова достигна върха (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с ТОП АНАЛИЗ: Отборният играч Илияна Йотова достигна върха (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК