BG EN

Австрия подкрепи визовата либерализация за Косово

СВЕТЪТ ДНЕС

Австрия подкрепи визовата либерализация за Косово

7801
на 08.06.2018
 Австрия подкрепи визовата либерализация за Косово
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Говорителят на парламента на Косово Кадри Весели се срещна с австрийския си колега Волфганг Соботка по време на посещение във Виена в четвъртък, пише Gazeta Express, цитиран от Фокус.
Според офиса на Весели Австрия ще подкрепя визовата либерализация за Косово.
Кадри Весели благодари на Волфганг Соботка за продължителната военна, политическа и икономическа подкрепа от Австрия. Той помоли Австрия да подкрепи Косово за получаване на визова либерализация в Шенгенското пространство.
„Имаме нужда от подкрепата на Австрия в нашия интеграционен път към ЕС. Косово е изпълнило всички критерии за визова либерализация, следователно нашите граждани заслужават да се чувстват по-свободно в Европа. Очакваме, че до края на тази година нашите граждани ще могат най-накрая да се наслаждават на безвизов режим в Шенгенското пространство“, заяви Весели.
Австрийският говорител на парламента Волфганг Соботка заяви, че оценява развитието на Косово във всички среди и изрази готовността на неговата страна да продължи подкрепата си за Косово и за в бъдеще.
„Австрия подкрепя Косово в своя интеграционен път към ЕС. Австрия подкрепя Косово и във визовата либерализация и сме готови да продължим тази подкрепа“, заяви той.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК