ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Автоматът „Калашник“ , открит по време на обиска на дома на мъжа, врязал превозно средство в тълпа хора в град Мюнстер, се е оказал макет, предава РИА Новости, цитирани от "Фокус"-
Преди да влязат в апартамента на извършителя, полицията с управляем взрив унищожава входната му врата. В апартамента, освен макета на автомата, са открити и пиротехнически изделия. В превозното средство, с което е извършено нападението е открит пистолет, както и пиратки.
В събота 49-годишен германски гражданин с психични отклонения вряза микробус в група хора в Мюнстер. При сблъсъка загинаха трима души, включително и престъпника. Около 20 души са ранени. Според местните власти „няма данни извършителят да е имал ислямистки мотив“.


