BG EN

Адвокат Васил Василев пред ПИК: С монтаж на записа от СРС те изкарват виновен в съда

АВТОРСКИ НОВИНИ

Адвокат Васил Василев пред ПИК: С монтаж на записа от СРС те изкарват виновен в съда

74654
на 07.06.2013
Адвокат Васил Василев пред ПИК: С монтаж на записа от СРС те изкарват  виновен в съда

Покварата на тайните служби изисква спешна хирургическа намеса

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гигантска манипулация със СРС-та е разкрил адвокат Васил Василев, който спечели дело заради подслушването му от МВР. Софийският районен съд присъди да му се платят 1500 лв., защото е бил записан негов телефонен разговор с клиента му Николай Цонев.

препоръчано

Дотук нещата са логични – следят Цонев и прихващат негов разговор с адвоката му Василев. Разговорът е банален – кога и къде да срещнат, за да видят материалите по едно от делата срещу Цонев във военна полиция.

Въпросният запис със СРС е приложен като веществено доказателство по дело срещу Цонев. Това е абсолютно незаконно – разговори между адвокат и подзащитен не се записват и ползват като доказателство. Точка. Когато адвокат Василев разбира, че тази забрана е нарушена, той сезира главния прокурор тогава Борис Велчев. Следва маньовър – сигналът на Василев е предаден на прокурор Малена Филипова, която не е компетентна по случая.

„На практика тя нищо не провери и написа, че понеже записът не съдържал конфиденциална информация нямало престъпление. Абсурдно!“, обясни пред агенция ПИК Васил Василев.

После зам.-главният прокурор Валери Първанов си измива ръцете, като оневинява Малена Филипова.

Всичко това показва кошмарна симбиоза между тайните служби за подслушване и прокуратурата. Но Василев разкрива нещо още по-страшно – тайните служби те записват със СРС и после самоволно монтират записа – изрязват един пасаж, друг се премества и т. н.

„Те така са чистили записите със СРС, че да извадят инициативата от тях (бел. ред. - за подкупа на Цонев към Пепи Еврото) и да я стоварят върху Тенчо Попов и съдия Сантиров“, разкрива Василев.

Той мигновено поискал от съда да се запазят всички записи от СРС по делото, за да разкрие манипулацията. И какво мислите, че му отговорили? Още същия ден бил издаден протокол за унищожаването на част от тези записи. Уж Василев е закъснял и те (тайните служби) просто го унищожили.

Разбирате ли степента на покварата? Веднъж те записват незаконно със СРС, а после монтират записаното така, че ти да си виновен пред съда. Тази полицейщина просто трябва да секне, иначе България ще полудее.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВАЖНО! Военният министър посочи какво точно трябва да направи всеки турист, който види дрон на плажа (ВИДЕО) ВАЖНО! Военният министър посочи какво точно трябва да направи всеки турист, който види дрон на плажа (ВИДЕО)
ново
Днес: 123
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК