Александър Йорданов с ПРЕДИЗБОРНА ФОРМУЛА: Който с Москва се е заиграл, хаир не е видял...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Своята формула, анализ и предупреждение в последните дни преди изборите за 52-ри парламент в България представя бившият председател на Народното събрание, дипломат и евродепутат Александър Йорданов.
Ето какво пише той на стената си във Фейсбук:
Който с Москва се е заиграл, рано или късно хаир не е видял. Това е най-краткият извод от тежкото поражение на парламентарните избори на партията "Фидес" на унгарския премиер Виктор Орбан.
И Доналд Тръмп не можа да помогне на своя приятел. На изборите в Унгария антиевропеизмът претърпя пълно поражение. Всички проевропейски партии и техните гласоподаватели се обединиха, за да разкарат русофила Орбан от власт.
При над 95% обработени бюлетини победилата партия „Тиса" (Партия на уважението и свободата) се очаква да има мнозинство от 2/3 в новия парламент или 138 депутати. На победен митинг в Будапеща нейният лидер Петер Мадяр заяви, че Унгария ще бъде силен съюзник в Европейския съюз и НАТО.
Отговорът на победения Орбан не закъсня: "Ние няма да се предадем!" Но той изпълни обещанието си и поздрави победителите за успеха.
Петер Мадяр е евродепутат, член на парламентарната група на дясноцентристката Европейска народна партия, в която членуват и българските евродепутати от партиите ГЕРБ, СДС и "Демократи за силна България".
У нас само седмица преди парламентарните избори ситуацията е обратна на унгарската. Дано през оставащите дни проумеем, че орбанизмът, като политика на "заиграване" с Русия, няма място в нашата страна, дори и да се представя като "прогрес".


